Черкаські лісівники закликають не палити суху траву

Черкаські лісівники закликають не палити суху траву

Цьогорічна рання весна принесла тепло, а разом з ним й масове спалювання населенням сухої трави, листя та рослин. Господарювання та прибирання на городах, подвір’ях, прилеглих територіях досить часто завершується вогнищами, які несуть величезну шкоду довкіллю.

Загроза від спалювання сухої трави, листя багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, громадяни рідко надають цьому ваги. При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Також з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Про це «Новій Добі» повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Крім того, при спалюванні листя, трави згорають комахи, відбувається руйнація ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі мікроорганізми.

Та чи не найбільше лісівників турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну, теплу й сонячну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності, у разі виявлення фактів порушень, винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. Крім того за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).

Лісівники закликають жителів Черкащини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля, екосистему краю!

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x