У Черкасах учасники АТО мають змогу отримати послуги з психологічної реабілітації

У Черкасах учасники АТО мають змогу отримати послуги з психологічної реабілітації

Начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Валентина Литвинович розповіла, що 12 липня Урядом затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції (далі – Порядок). «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (далі — бюджетні кошти), для проведення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції з числа осіб, яким встановлено один із таких статусів:

учасник бойових дій — відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі — Закон);
інвалід війни — відповідно до пунктів 11—14 частини другої статті 7 Закону;
учасник війни — відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.

Бюджетні кошти спрямовуються для відшкодування вартості:

надання послуг із психологічної реабілітації;
проживання та харчування під час надання послуг із психологічної реабілітації в умовах стаціонару;
витрат на оплату проїзду до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації(далі — суб’єкт надання послуг), та назад.

Департамент протягом одного робочого дня з дня надходження заяви реєструє таку заяву та приймає рішення щодо укладення договору про надання послуг із психологічної реабілітації із суб’єктом надання послуг, якого обрав учасник антитерористичної операції.

Департамент, суб’єкт надання послуг та учасник антитерористичної операції укладають договір про надання послуг із психологічної реабілітації у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).

Оплата послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції проводиться шляхом відшкодування вартості таких послуг суб’єктам надання послуг відповідно до укладеного договору на підставі актів надання послуг.

Гранична вартість послуг із психологічної реабілітації визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та за погодженням із Мінфіном.

Нагадаємо:
Психологічна реабілітація – це допомога людині у відновленні після тяжкого стресового періоду чи подій, відновлення душевних сил і ресурсів для подальшого життя, для повноцінного виконання нових життєвих завдань. Психологічної реабілітації потребує кожна нормальна людина у певні періоди свого життя, а тим більше учасники АТО.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x