Річниця пам’яті Миколи Щербини

Володимир Чос, RSS,
Дата: 14-08-2017, 10:46

11 серпня минув рік, як обірвалося земне життя талановитого педагога і краєзнавця, постійного автора нашої газети Миколи Щербини (1959-2016). Хоч родом він був із Чернігівщини, а жив і працював у Черкасах, проте майже сорок років активно займався дослідженням минулого Городищини. Кожну свою відпустку проводив у тихому і цікавому місті над Вільшанкою. Обходив пішки та об’їздив велосипедом кожне село району, побував на далеких кутках і хуторах. Він безкорисливо виконував роботу, за яку багато хто не узявся б навіть за гроші. Скрізь знаходив унікальних старожилів, записував їхні спогади про пережите – про історичні події, які сталися за їхньої пам’яті. Потім у газетах з’являлися прекрасні матеріали. Микола Миколайович врятував від забуття багато цікавих історичних скарбів.
Микола Щербина завжди був енергійний, сповнений задумів, постійно перебував в роботі і русі. Вирок лікарів став несподіваним для усіх хто його знав та й для нього самого. Тому працював до останнього, намагався завершити розпочаті справи. Передав надійним друзям рукописи кількох своїх книг – частково або й повністю готових до друку. Попросив, щоб видали хоч і в співавторстві, якби тільки не пропала багатолітня праця.

Річниця пам’яті Миколи Щербини

Щоб одна з книг Миколи Щербини прийшла до читачів, величезну організаційну роботу здійснив городищанин Олександр Щепак. Книга називається «Топонімія Городищенського району Черкаської області». Книга видавалася за кошти районного бюджету, чималим тиражем – 500 примірників. За це безмежна вдячність голові Городищенської райдержадміністрації Олексію Лавріненку та заступнику голови районної ради Миколі Панчишину. Зробили усе можливе, щоб книга побачила світ до річниці пам’яті краєзнавця.
У книзі 188 сторінок, проілюстрована багатьма світлинами. Довідник містить інформацію про походження власних географічних назв Городищини. Має три розділи: ойконіми – назви населених пунктів, гідроніми – назви водних об’єктів, ороніми та мікротопоніми – назви мінливостей об’єктів та локальних топонімів на ній. Загалом описано понад 700 топонімів району. Книга побачила світ у Черкаському видавництві Юлії Чабаненко. Передмову до книги написав голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко.

Книга Миколи Щербини «Топонімія Городищенського району Черкаської області» найперше надійде до шкіл та бібліотек. Усе, хто справді бажає ознайомитися з роботою, знайдуть можливість її прочитати. Невдовзі відбудеться презентація книги у центральній районній бібліотеці ім. В. Симиренка. Згадаємо Миколу Миколайовича, вшануємо його невтомну краєзнавчу працю.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода