Перехід на новий церковний календар та позбавлення виплат деяких переселенців: зміни для українців у вересні

Перехід на новий церковний календар та позбавлення виплат деяких переселенців: зміни для українців у вересні

У вересні на українців чекає кілька змін. Першого місяця осені розпочався навчальний рік у школярів та студентів, а деякі переселенці будуть позбавлені соціальних виплат. Православна церква України перейде на сучасний церковний календар, пише УНІАН.

 

Новий церковний календар

Щорічно 1 вересня у православ’ї розпочинається церковний рік. У травні 2023 року на архієрейській нараді ПЦУ ухвалила календарну реформу, згідно з якою церква переходить із застарілого юліанського календаря на сучасний новоюліанський. Зміни набули чинності 1 вересня, у перший день церковного року. При цьому кожна парафія самостійно вирішуватиме, переходити на новий православний календар зараз чи відкласти перехід.

Новий церковний календар передбачає, що всі свята будуть наступати на 13 днів раніше, ніж ми звикли. Наприклад, Покрова Пресвятої Богородиці тепер відзначатиметься 1 жовтня, а не 14 жовтня, як раніше.

Раніше на новоюліанський календар уже перейшла УГКЦ.

 

Виплати для ВПО

Внутрішні переселенці, як і раніше, будуть отримувати щомісячні виплати по 3000 гривень для дітей і людей із інвалідністю, і по 2000 гривень щомісяця для всіх інших.

При цьому деякі категорії переселенців будуть позбавлені виплат − це люди з високими доходами. Зокрема, виплат будуть позбавлені переселенці, які після 11 липня 2023 року:

купили земельну ділянку, будинок або квартиру на суму 100 тис. гривень і більше (крім житла, отриманого за рахунок держави);

купили автомобіль, з року випуску якої минуло 5 років і менше (за винятком машин для людей з інвалідністю та купівлі автомобілів волонтерами для ЗСУ);

мають депозит в банку на суму 100 тис. гривень і більше;

купили дорогоцінні метали або валюту на суму 100 тис. гривень і більше;

є власниками житла поза зоною бойових дій, площа якого становить понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї;

знаходяться на повному державному забезпеченні у психоневрологічному інтернаті, дитячому будинку або будинку для літніх людей.

Також виплат будуть позбавлені переселенці, які повернулися на колишнє місце проживання, звідки раніше їхали, або відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Виплат також не отримають переселенці, які знаходяться 30 і більше днів поспіль за кордоном без підстав, таких як відрядження, стажування, догляд за хворою дитиною, лікування та оздоровлення. Для продовження отримання виплат потрібно надати документи про причини виїзду з України.

Якщо переселенця позбавлять виплат, то він отримає про це повідомлення від органів соціального захисту. Рішення про скасування виплат можна оскаржити.

 

Тарифи на комунальні послуги

У вересні не планується підвищення комунальних тарифів.

Тарифи на світло востаннє підвищували влітку до 2,64 грн/кВт-год. Ціну на електрику підняли через дороге відновлення зруйнованої обстрілами інфраструктури. У вересні ціна залишиться такою ж.

Тарифи на газ залишаться незмінними до 30 квітня 2024 року. Зараз ціна для побутових споживачів становить 7,96 грн/куб м.

Тарифи на воду у вересні також підвищувати не будуть. Ціна визначається окремо для кожної області.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x