В області відчужено майже 13 тис. га приватної землі сільгосппризначення

В області відчужено майже 13 тис. га приватної землі сільгосппризначення

На сьогодні з 2021 року (часу запровадження ринку землі в Україні) за цивільно-правовими угодами (дарування, купівля-продаж, міна) у Черкаській області відчужено 7 456 земельних ділянок загальною площею 12 760 гектарів.

Громадяни активно користуються правом розпоряджатися власною землею сільськогосподарського призначення, адже лише цього року відчужено майже 4,5 тис. земельних ділянок загальною площею 7,6 тис. га. Середня вартість гектара землі на Черкащині становить 38,7 тис. грн.

Усього в Україні відчужено 205043 земельні ділянки загальною площею 447 312 га. Середня вартість одного гектара цих земель – 39 661 грн. Нині найдорожча земля в Івано-Франківській області (87 тис. грн) і на Київщині – 85,6 тис. гривень за гектар.

З інформацією про кількість відчужених ділянок, їхню площу, вартість як в Україні, так і в конкретній області чи навіть населеному пункті можна ознайомитися на сайті Держгеокадастру в рубриці «Земельний моніторинг».

Довідково:

Закон України від 31 березня 2020 року №552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» запровадив поетапне скасування заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності з низкою обмежень.

До 31 грудня 2023 року включно дозволено продаж земель приватної власності тільки фізичним особам – громадянам України і не більше 100 гектарів на одну особу, зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності Закону України №552 -IX від 31.03.2020. Із 1 січня 2024 року таку можливість отримають юридичні особи, тоді також зростає обмеження до 10 тисяч гектарів.

Водночас заборонене відчуження земель державної та комунальної власності.

 

За інформацією ГУ Держгеокадастру у Черкаській області

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x