Дві окупації за одне життя: історія довгожителя Новопетрівки, над якою Черкащина взяла шефство

Дві окупації за одне життя: історія довгожителя Новопетрівки, над якою Черкащина взяла шефство

Черкащина продовжує відновлювати Херсонщину за національним проєктом «Пліч-о-пліч». Серед підшефних сіл – Новопетрівка. Її житель Михайло Іванович Колібабчук пережив дві окупації за свій вік. Одну від нацистів, як був підлітком, тепер ще й рашистів.

Російські загарбники зайшли в село наприкінці торішнього березня. Влаштовували щоденний терор місцевим жителям. Нещадно грабували. До подружжя довгожителів навідувались не раз.

–    Відбирали харчі, нишпорили повсюди, – пригадує Михайло Іванович. –  І били по хатах чим тільки могли. Доки наші ЗСУ не поклали цьому край.

Після окупації в домівці родини Колібабчуків пошкоджений дах і стіни, як у більшості в селі. Тут уже працює команда комунальників із Черкас.

– Черкащина продовжує перевтілювати свої підшефні села на Херсонщині, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – Повертає в Новопетрівку, Іванівку та Миколаївку життя. Разом із усіма, хто долучився до національного проекту «Пліч-о-пліч», ми вже відновили 76 домівок, ще на 34 – просто зараз тривають роботи.

Нагадаємо, у межах національного проєкту «Пліч-о-пліч» 15 областей України взялися відновлювати звільнені після окупації села Херсонщини. Черкащина взяла шефство над трьома населеними пунктами: Іванівкою, Новопетрівкою та Миколаївкою.

Коло партнерів Черкащини для підтримки херсонських сіл постійно зростає. Зокрема, повертати підшефну Іванівку до життя тепер допомагатиме «Відокремлений підрозділ ХЕЛП-ХІЛЬФЕ ЦУР ЗЕЛЬБСТХІЛЬФЕ Е.Ф. В УКРАЇНІ». Організація закупить будматеріали для відновлення 80 будинків в Іванівці. Ці домовленості закріплено у спільному меморандумі.

 

За інформацією Черкаської ОВА

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x