На Черкащині напрацьовували пропозиції до плану дій із оздоровлення Росі

На Черкащині напрацьовували пропозиції до плану дій із оздоровлення Росі

Порятунок річки Рось вимагає комплексних підходів і дієвих інструментів. Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи під головуванням міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, що відбулось у Черкаській ОВА. Про це повідомляють у пресслужбі Черкаської ОВА.

На засіданні заслухали, як виконуються попередні доручення. А також пропрацьовували пропозиції до плану дій, який уже невдовзі має бути фіналізований.

– Проблематика Росі не виникла сьогодні чи рік тому, – наголосив очільник Черкащини Ігор Табурець. – Це питання багатьох років. І не лише Черкащини, а ще трьох областей: Київської, Вінницької, Житомирської. Зарегульованість, зменшення водності, сповільнення стоку, замулення, забруднення стічними водами – головні біди річки. І побороти їх можна лише комплексними рішеннями та дієвими інструментами впливу на тих, чиє несумлінне господарювання довело Рось до нинішнього стану.

Очільник Міндовкілля Руслан Стрілець визначив першочергові завдання. Серед них:

Регіональному офісу водних ресурсів річки Рось переглянути режими експлуатації водосховищ, які мають ГЕС, та здійснювати щоденний контроль витрат води на них;

Держводагентству спільно з місцевою владою визначити подальшу долю безхазяйних гідротехнічних споруд;

Держгеонадрам спільно з Держводагентством активізувати роботу з відновлення проведення моніторингу підземних вод та обліку їх використання;

Держекоінспекції підготували обґрунтовані пропозиції щодо проведення перевірок дотримання природоохоронного законодавства у басейні р. Рось.

– Розраховую на наступному засіданні спільно з народними депутатами обговорити інструменти щодо посилення відповідальності саме органів місцевого самоврядування за неналежну експлуатацію гідротехнічних споруд та невжиття заходів щодо збереження річок, – підсумував міністр.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x