Із укриттям та теплом. Як працюватимуть заклади освіти області цьогоріч

Із укриттям та теплом. Як працюватимуть заклади освіти області цьогоріч

Попри повномасштабну війну освітній процес на Черкащині не зупиняється. Станом на початок вересня 97 відсотків закладів освіти області можуть працювати офлайн. Розповів керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

«Там або облаштовані укриття, або розташовані в безпосередній близькості. Бо головна вимога для традиційного формату – безпека учнів і вчителів. Якщо в укритті поміщаються не всі, то навчання в кілька змін», − розповів Ігор Табурець.

Утім, у якому форматі працювати має вирішити кожна громада, зазначає керівник області. «Безпека понад усе» − такий девіз особливо важливий для освітньої галузі. У разі повітряної тривоги і під час освітнього процесу, і коли дітей у закладі немає, а є лише персонал, – усі повинні спускатися до укриття!

Заклад дошкільної освіти «Сонечко», що в Ротмістрівській громаді, діти мають можливість відвідувати завдяки побудованому там укриттю, розповідає керівниця дитсадка Олександра Габець. Його облаштували у підвальному приміщенні колишнього сараю. Аби малюкам було веселіше та затишніше, виховательки з батьками розмалювали різними барвами стіни. Поставили дитячі столики, принесли іграшки. Дітлахи мають нагоду побавитися в ігри.

«Щоб зменшити їм той рівень стресу, який вони переживають, щоб вони себе нормально, комфортно почували. Вони вже звикли, знають деякі іграшки. Ось дивіться – ми тут нещодавно гралися. У нас є і аптечка, і нас є і вода», − говорить керівниця дитсадка.

Окрім того, у приміщенні укриття встановили електрообігрівачі – конвектори. Їх вмикають, коли є потреба і малечі стає захолодно.

Діти мерзнути не будуть взимку ще й завдяки твердопаливному котлу, говорить Олександра Габець. Дрова до дитсадка вже завозять близько місяця і продовжують завозити.

«Нам потрібно 60 кубометрів. Їх нам так і завозять. Такої  кількості нам вистачає на опалювальний сезон», − пояснює пані Олександра.

Опалювати починають відповідно до температури.

«Якщо температура середньодобова нижче восьми градусів, ми не чекаємо чисел, а починаємо опалювальний сезон», − каже керівниця.

На території дитячого садочка є своя котельня. Там встановлений новий твердопаливний котел, який з’явився три роки тому. Кочегари мають із усім впоратися. Зазвичай вони відповідальні за заготівлю дров, стежать, аби вчасно порубати деревину.

Минулоріч заклад опалювали значно менше, адже навчання було дистанційним через відсутність укриття. Тепер садочок опалюватимуть повноцінно й вони повинні бути в теплі та комфорті, розповідає Олександра Габець. Цьогоріч дитячий садочок відвідуватимуть 32 дошкільнят. Та процес прийому діток не зупиняється весь навчальний рік.

Голова Ротмістрівської сільської ради Володимир Ховайба пояснив, що має бути завезено 500 кубів деревини, аби повністю забезпечити теплом заклади освіти громади. Тут впевнені, що опалювальний сезон пройде нормально, як і минулоріч.

«Головне для нас зараз організувати опалення для школярів. Діти – насамперед», − розповів голова громади пан Володимир.

До опалювального сезону в громаді почали готуватися ще з весни. Уся справа в тому, розповідає голова Володимир Ховайба, що спочатку міняли твердопаливні котли. Оскільки заклади освіти перевели на альтернативні види опалення без газу.

«Закупили котли, поставили їх, зараз вони готові працювати. Замінюємо старі котли у сусідньому Ташлику. Так само міняємо котли і по інших школах, − говорить голова громади. Зараз діти громади йдуть на очне навчання. Хтось із батьків під час тривоги планує забирати дітей додому, хтось згоден, аби його школяр перебував в укриттях. Зараз узгоджуємо й інші питання. Зокрема важливо організувати харчування для дітей під час тривоги».

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x