На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад обговорили стан укриттів на Черкащині

На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад обговорили стан укриттів на Черкащині

На обласному засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та під головуванням начальника Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця було обговорено низку вкрай важливих на сьогодні питань для територіальних громад регіону. Зокрема, це проблеми, з якими українське суспільство зіткнулось зараз, під час збройної агресії росії на території України. Серед пріоритетних питань порядку денного − безпека громад та розвиток мережі захисних споруд, реабілітація військових та підготовка до опалювального сезону в умовах викликів війни. У Конгресі взяли участь представники центральних органів влади, міністерств та відомств, місцевої влади, територіальних громад як у офлайн, так і онлайн форматі.

На початку засідання Ігор Табурець поінформував присутніх про масштаби руйнувань на Черкащині, яких завдала росія з початку повномасштабного вторгнення. Так, за його словами, пошкоджено або знищено 331 об’єкт (серед них 21 заклад галузі освіти) на загальну суму збитків 400 мільйонів гривень. 26 жителів тилової області загинули. Серед них шестеро дітей. Тому очевидною є пріоритетність розбудови мережі надійних укриттів та покращення умов в існуючих сховищах.

Ігор Іванович наголосив, що забезпечення населення захисними спорудами під час повітряної тривоги мають здійснити всі очільники районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Голова військової адміністрації визнав, що громади Черкащини дійсно зробили доволі багато щодо розбудови надійних укриттів. Але наголосив й про те, що в деяких громадах трішки прикрашають картину стану споруд цивільного захисту.

− Коли укриття за потреби не буде придатним для експлуатації та доступним, будуть слідувати відповідні рішення щодо таких фактів. Насамперед, від правоохоронних органів. Я пропоную лідерам наших територіальних громад, чиновникам на місцях вивчити досвід окремих кейсів у інших областях та закордонний досвід, − акцентував Ігор Табурець. − На початку повномасштабного вторгнення Черкащина мала у розпорядженні лише 350 укриттів. На сьогодні маємо понад 1 600. Нам удалося оперативно зорієнтуватись, де саме треба будувати нові захисні споруди, де можемо акцентувати на реконструкції або застосуванні модульних швидкоспоруджувальних конструкцій укриттів. Головне − якість самих укриттів та їхнього комплектування всіх необхідним. Особливо, коли йдеться про захисні споруди освітянських закладів і закладів соціального призначення.

Яким є стан укриттів на сьогодні докладно доповів директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Озеран.

За його словами, фонд захисних споруд на Черкащині станом на 1 січня 2022 року дозволяв убезпечитись лише 10 % населення. Це в основному працівники тих підприємств та відомств, на території яких розташовані придатні укриття. Нині Черкаською військовою адміністрацією та органами місцевого самоврядування продовжується планомірна робота з обстеження приміщень, які можна використовувати як найпростіші укриття.

У 2023 році за рахунок коштів місцевих бюджетів у закладах освіти виконано поточний ремонт 344 потенційних укриттів.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету до реалізації в закладах середньої освіти затверджено 8 проєктів із будівництва об’єктів захисту на загальну суму 40 мільйонів гривень. За сприяння ЮНІСЕФ у Черкаській області відремонтовано 8 укриттів.

Загалом, за словами Сергія Озерана, до кінця цього року заплановано здійснити реконструкцію 59 захисних споруд.

Між іншим, постійні масовані ракетні обстріли та обмеження в часі спонукають шукати альтернативи. В області почали споруджувати так звані модульні укриття. Так, Черкаською міською радою було виділено субвенцію обласному бюджету в 15 мільйонів гривень на такі споруди. 6 швидкоспоруджувальних укриттів уже встановлені в обласному центрі.

У такому ж контексті спрямовують свою роботу й інші громади області. Так, наприклад, у Катеринопільській та Ліплявській громадах завдяки співпраці з Фондом «МХП-Громаді» також уже встановлені захисні споруди саме модульного типу.

Однак, відсоток забезпечення укриттями населення Черкащини ще залишається недостатнім. Так, для Уманського району − це 57 %, Черкас − 40,6%, Звенигородського району − 34,5 %, Черкаського району − 29, 2 %. Найнижчий показник нині у Золотоніському районі − 26 %.

 

Фото – пресслужба ОВА

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x