Віктор Ляшко: «У переважної більшості медзакладів Черкащини коштів достатньо, але існує проблема в пріоритетах та логіці використання»

Віктор Ляшко: «У переважної більшості медзакладів Черкащини коштів достатньо, але існує проблема в пріоритетах та логіці використання»

Міністр охорони здоров’я перевірив реабілітаційні спроможності медичних закладів Черкащини

Із робочим візитом відвідав Черкащину міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Головна мета – визначення реабілітаційних спроможностей профільних закладів області для цивільних та військових, які отримали травми під час війни. Посадовець також звернув увагу, як використовується медичне обладнання, яке МОЗ придбало для області.

Міністерством охорони здоров’я було визначено 228 кластерних та надкластерних лікарень країни, які мають стати базовими для розвитку стаціонарної реабілітаційної допомоги військовим та цмвільним, які постраждали від війни. В кожній лікарні відповідного рівня має бути від 30 до 60 стаціонарних реабілітаційних ліжок. На Черкащині визначено 9 таких медзакладів. Аби стимулювати розвиток реабілітаційних відділень в регіоні, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко організував виїзну нараду з керівниками кластерних та надкластерних лікарень Черкаської області.

– Ми вже зараз розуміємо, що наше рішення про відкриття реабілітаційних відділень на базі багатопрофільних лікарень – правильне. Оскільки монопрофільні медичні заклади в 80% випадків не можуть ефективно допомогти при політравмі, яку нерідко отримують військові, або нейротравмі, з якою потрапляють на реабілітацію цивільні після інсульту», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. – Наше спільне завдання – повернути людей після травм, поранень чи хвороб до звичного життя. Вони мають відчувати, що держава про них не забула. Задля цього треба зробити все від нас залежне, аби повернути їм здатність піклуватись про себе самостійно, повноцінно відпочивати та працювати. Задля цього ми готові на державному рівні долучатися до розвитку реабілітації в регіонах, щоб у найближчій перспективі кожна кластерна та надкластерна лікарня мали від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Зокрема, йдеться про ремонти й забезпечення обладнанням для ерготерапії та фізичної терапії. Але я одразу хочу зазначити, ми не будемо розподіляти обладнання туди, де воно буде стояти у ящиках та припадати пилом. Кожен керівник лікарні повинен максимально акумулювати ресурс для створення потужного реабілітаційного відділення: провести ремонт, забезпечити обладнанням та розвивати кадровий ресурс.

 

Мета розбудови стаціонарних відділень на базі спроможної мережі — покращення доступності послуг із відновлення людини. Щоб кожен пацієнт із травмою, пораненням або захворюванням міг отримати необхідне лікування та реабілітацію якомога ближче від того місця, де він проживає. На цьому наголошували під час селекторної наради урядовця з керівництвом області та адміністраціями медзакладів в регіонах. Віктор Ляшко дав доручення департаментам охорони здоров’я та обласних військових адміністрацій завершити формування мережі реабілітаційних відділень на базі кластерних та надкластерних лікарень до кінця року

– Нарощування реабілітаційних спроможностей. Це нині одне з ключових завдань нашої медичної системи. Попит на цю допомогу був завжди. Зараз, через війну, зростає в рази, – відзначив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. – Ми на Черкащині вже маємо заклади, законтрактовані з Національною службою здоров’я України: 9 – амбулаторна реабілітація, 6 – стаціонарна. І це – лише початок. У кожному кластерному та надкластерному закладі якнайшвидше має бути таке відділення. Про це в деталях проговорили з керівниками. Плани узгоджені. Необхідний ремонт, підготовка кадрів – завдання порядку денного кожного закладу. МОЗ зі свого боку допоможе з обладнанням. Наша мета – комплексна, доступна та якісна реабілітація. Відновити – значить максимально повернути людину до її звичного життя.

За словами міністра, з початку повномасштабної війни для Черкащини закупили та поставили більше ніж 2 000 одиниць обладнання та понад 12 тис. одиниць медичних приладів. Найближчим часом планується поставка ще 48 одиниць обладнання та приладів. Тож ще однією метою візиту посадовця стала перевірка, чи «не припадає пилом» обладнання, яке отримала від МОЗ область. Для цього посадовець відвідав низку медичних закладів області.

 

Один із найважливіших візитів відбувся в Онкологічному центрі. Тут міністр оглянув будівництво спеціалізованого бункера для лінійного прискорювача. Нині воно перебуває на фінальній стадії. Як зазначив Віктор Ляшко під час зустрічі з адміністрацією закладу, враховуючи потік пацієнтів та стадію готовності робіт, міністерство розгляне можливість встановити ще один додатковий прискорювач.

– Сьогодні прийнято рішення що до червня в кожній області всі кластерні і надкластерні лікарні мають мати хоч 10, хоч 20, а краще 30 – 60 ліжок для такої реабілітаційної медицини. Для цього треба підготувати спеціалістів, яких в Україні досить мало, треба певне обладнання, треба певні приміщення, – відзначив директор КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги ЧОР» Віктор Парамонов. – Також міністр заїхав у декілька лікарень, в тому числі і до нас, тому що в нас підходить до завершення будівництво двох бункерів під лінійні прискорювачі, як відомо, міністерство вже провело торги на них. Робота виконується швидко і своєчасно, адже це обладнання дуже дорого вартісне для обласного бюджету, але воно дуже потрібне нашим пацієнтам. Воно буде служити десятки років пацієнтам нашої області і багатьох інших регіонів України.

Також Віктор Ляшко відвідав кардіоцентр. У ході візиту він оглянув операційний блок, ознайомився з роботою медичного закладу та умовами лікування пацієнтів. До медзакладу за останні два роки було поставлено понад 60 одиниць необхідного обладнання. Загалом лікарі центру надають спеціалізовану медичну допомогу близько 60% всіх пацієнтів з інфарктом в області. За рік лікарі тут здійснюють 1500 операцій на серці та близько 300 – на відкритому серці. Міністр оглянув комп’ютерний томограф, який було придбано державним коштом. Він зазначив, що влада буде шукати можливість підсилити кардіоцентр ще одним ангіографом, щоб збільшити потужності щодо надання медичної допомоги у разі інсультів.

– Раціональне використання дороговартісного медичного обладнання в кожному медзакладі – те, до чого ми наразі прагнемо. Лікарням, які його використовують ефективно і показують дійсно вражаючі результати, держава все більше допомагатиме з покращенням матеріально-технічної бази. Черкаський кардіоцентр – доволі показовий у цьому питанні. Тому, враховуючи потік пацієнтів та завантаженість ангіографічної операційної, розглядатимемо можливість встановлення у медзакладі ще одного ангіографа. Це дозволить медикам оперативно обстежувати та лікувати патології судин різних органів», – додав міністр охорони здоров’я.

 

Під час візиту до обласної лікарні говорили про потреби медзакладу в матеріально-технічному забезпеченні. Наразі в лікарні надають медичну та реабілітаційну допомогу як для цивільних, так і для військових. Тому важливо, аби в закладі постійно були необхідні ресурси для повного забезпечення пацієнтів.

Об’єктом особливої уваги стала міська лікарня у Смілі. Вже помітні позитивні зміни, які впровадила нова команда, що очолила медзаклад кілька років тому. В спроможній мережі лікарню визначили кластерною, тому тепер вона матиме ще більше можливостей для розвитку, зокрема й матеріально-технічної бази. Вже намітили шляхи подальшої співпраці.

По завершенні візиту міністр чітко сформулював позицію найвищої влади щодо ситуації з реабілітаційною медициною в області:

– Якщо звернути увагу на кластерні й надкластерні лікарні Черкаської області, стає зрозуміло, що коштів в переважної більшості медзакладів цілком достатньо. Якщо ж грошей на рахунках вистачає, проте реабілітаційні відділення не відкрито – проблема не в фінансах, а в пріоритетах медичного закладу та логіці використання коштів місцевих бюджетів. Втім, позиція МОЗ залишається непохитною: в кожній кластерній та надкластерній лікарні має запрацювати повноцінне реабілітаційне відділення. Бо це рішення не про колір нової бруківки, а про людські життя та здоров’я, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x