Нова книга відомої землячки

Володимир Чос, RSS,
Дата: 4-09-2017, 09:46

Поява кожної нової історичної чи краєзнавчої книги – подія дуже важлива. Адже для багатьох людей відкриються невідомі сторінки минулого. Далекі події, які майже зникли за завісою часу, набудуть чітких обрисів та потужного звучання. Ця істина у повній мірі стосується чергової книги Тетяни Курінної «Данило Кушнір», яка нещодавно побачила світ у Корсунь-Шевченківському видавництві «Всесвіт». Обсяг книги майже 100 сторінок, має гарне поліграфічне виконання, так що ніби сама проситься до рук.
Книга розповідає про життя Мліївського титаря Данила Кушніра – святого мученика за православну віру у вісімнадцятому столітті. Про нього згадував Тарас Шевченко у поемі «Гайдамаки». Відтоді дослідники неодноразово зверталися до цієї історичної постаті. І книга Тетяни Курінної робить важливий внесок в увічнення цього образу. Також вміщені цікаві відомості про події Коліївщини й топоніміку Млієва. Розповідається про відзначення 250-ліття подвигу віри Данила Кушніра на Городищині.

Нова книга відомої землячки


Праця Тетяни Курінної «Данило Кушнір» вже поповнила експозиції Мліївського музею історії села, музею Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу, який вона закінчила 1977 року, літературного музею Г. Сковороди в селі Коврай Золотоніського району. Скрізь створені куточки її творчості.
Безперечно, читачам буде цікаво дізнатися про автора книги. Тетяна Миколаївна є педагог, кандидат історичних наук, Відмінник освіти України, член Національної спілки журналістів та Національної спілки краєзнавців України. У книзі вміщена її коротка автобіографія, світлини з домашнього архіву, перелік наукових публікацій. В минулі роки до читачів приходили такі її книги, як «Історія Млієва» (2003), «Історія благодійної діяльності на Середньому Подніпров’ї» (2004), «Благодійна діяльність та її вплив на розвиток освіти, просвіти, духовності в Україні» (2012).

5 вересня Тетяна Миколаївна відзначає свій День народження. Хочеться приєднатися до усіх добрих побажань на її адресу від колег, учнів, читачів. Зичимо нашій відомій землячці ще багато нових і цікавих видань! А хто бажає придбати книгу Тетяни Курінної «Данило Кушнір» можуть звернутися до книжкового відділу Городищенського райунівермагу.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода