
Щоб дозвілля малюка не призвело до негативних наслідків, батькам слід звернути максимальну увагу на безпечність іграшок, обраних для дитини. Дитячі іграшки з неприємним запахом пластику, занадто яскравими кольорами або купою дрібних деталей однозначно не підійдуть дітлахам віком до 3–5 років. Ми розповімо, якими мають бути безпечні іграшки, а також про те, які вироби краще залишати поза увагою.
Характеристики безпечних іграшок: у чому вони полягають
Існує безліч способів визначити безпечність дитячих іграшок. Пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими з них.
Маркування. Якісні дитячі іграшки пропонуються покупцям з маркуванням CE. Це означає, що виріб повністю відповідає міжнародним вимогам якості.
Гучність. Занадто гучні іграшки можуть налякати дитину. Крім того, пискляві або різкі звуки виробу у разі тривалого використання можуть спричинити погіршення слуху малюка.
Якість виготовлення:
Плюшеві іграшки мають виготовлятися з міцної тканини: деталі безпечних виробів добре прошиті, а краї — міцно закріплені.
Іграшки не повинні мати гострих країв. Якщо купується виріб з пластику або дерева, батькам слід попередньо перевірити кути та бічні частини на гостроту.
Важкі іграшки можуть бути травмонебезпечними, тому будьте обережні з такими подарунками.
Іграшки з якісного сертифікованого пластику довговічніші за дешеві аналоги. Перевірити якість матеріалу дуже просто: достатньо кинути виріб на підлогу з висоти зросту малюка і подивитися, як він витримає удар.
Розмір. Щоб уникнути вірогідності попадання нової іграшки в рот чи носик дитини, слід купувати вироби розміром від 15 см або пильно контролювати процес гри з новим подарунком.
Відповідність віку малюка. Немовлятам віком 1–3 місяці підійдуть цупкі м’які іграшки та брязкальця. Малюкам від 6 до 12 місяців краще купувати варіанти зі світловим і звуковим ефектами, а також розбірні конструкції з великими деталями. Для дитини від 1 року можна вибрати безпечні ходунки, за допомогою яких малюк вчитиметься ходити та розвиватиме навички орієнтації у навколишньому просторі. В інтернет-магазині Panama пропонується великий вибір оригінальних брендових іграшок для дітей будь-якого віку.
Як зрозуміти, що іграшка не є безпечною для малюка?
На небезпечність дитячої іграшки вкажуть такі фактори:
виріб «нашпигований» декором сумнівної якості — паєтками, бісером, декоративним пір’ям тощо;
ненадійні шви, нитки, що стирчать, гострі краї;
металеві деталі конструкції;
рідкий або дрібнодисперсний наповнювач м’якої іграшки (пісок тощо);
дрібні отвори, в яких застрягають пальчики дитини;
неприємний запах неякісного пластику;
яскраві кольори, що залишають плями на руках, одязі та навколишніх предметах. Такі іграшки можуть спричинити отруєння важкими металами, що входять у склад фарби.
Купівля іграшок у перевірених магазинах дитячих товарів — це запорука здоров’я дитини та спокою її батьків. Не нехтуйте порадами фахівців: продукція відомих брендів, що піклуються про власну репутацію, допоможе створити дійсно безпечний простір для веселого дозвілля вашого малюка.
*партнерський матеріал