Черкаські ротарійці передали автівку для наших захисників

Черкаські ротарійці передали автівку для наших захисників

Для військових 118 окремої бригади територіальної оборони благодійники із Ротарі клубу «Черкаси-центр» передали автомобіль. На передову доправлять його черкаські капелани. Приїхала автівка із Шотландії.

− Ротарієць, який живе у Львові, а раніше − у Шотландії, наш вірний друг Борис Боднар, налагодив ці зв’язки і військові, завдяки спільним зусиллям ротарійців декількох країн Rotary Club Ukraine Unity, ротарійцям із Британії Colin Newman John Midgley та Llandovery Rotary Club Skipton Craven Rotary Club уже отримали понад 100 автомобілів, − розповідає паст-президентка Ротарі клубу «Черкаси-центр», офіцер Дистрикту 2232 Світлана Петрова, яка, власне, була ініціатором та сподвижником цього проєкту.

Під час передачі автівки президентка Інтеракт Ротарі клубу «Черкаси-центр» Соломія Шпунт подякувала нашим захисникам та побажала, щоб ця машина їм служила і допомагала наближати нашу перемогу.

− Автомобілі потрібні завжди, адже це рух, час, життя.  Ця машина незабаром буде на сході й виконуватиме бойові завдання, − розповів Володимир Гладковський, капелан 118 бригади Черкаської ТрО.

Також капелани подякували ротарійцям та їхнім друзям із-за кордону, волонтерському штабу «ЛАД», які передали різноманітні смаколики для військових.

− Ми з вами нашою душею, силами, молитвами. Віримо у вас, слава ЗСУ, − сказала президентка Ротарі клубу «Черкаси-центр» Анна Григорович.

Автомобіль до Львова пригнали власними силами ротарійці із Шотландії, а вже зі Львова до Черкас його привезли члени РК «Черкаси-центр» священник Андрій Шпунт та паст-президент клубу Сергій Подолян.

 

 

Нагадаємо, що РК «Черкаси-центр» нещодавно відзначив своє 20-річчя.

Приєднуємося до всіх вітань із ювілеєм! Щиро дякуємо всім ротарійцям за добрі справи, які вони роблять для суспільства, а особливо під час цієї страшної війни.

 

Надаємо текст вітального слова Губернатора Дистрикту 2232 (Ротарі в Україні) Мирона Угрина:

«Шановні друзі! Дорогі ротарійці!

Маю за честь сьогодні привітати всіх, хто дотичний до життєдіяльності Ротарі клубу «Черкаси-центр» з нагоди його 20-річчя!

20 років для громадської організації − це неймовірна дата! Це вже досить зрілий вік, що вимірюється вагомою кількістю добрих та світлих справ, зроблених вами!

Сьогодні мені хочеться пригадати перші кроки у становленні клубу, які здійснили Леонід Лащенко, Валерій Тамков, Андрій Рябіщук, Олександр Горох.

Подякувати харків’янам, а особливо Альбіні Бобко, за опіку у час становлення клубу та дружбу на довгі роки! І саме клубами-спонсорами, при створенні вашого клубу, виступили РК «Харків» і РК «Констанц-Рейнтор» з Німеччини.  Альбіна  також започаткувала і передала вашому клубу на подальшу реалізацію відомий проєкт «Дитячі серця», під час якої, уже вашими зусиллями, протягом багатьох років, було обстежено понад 420 українських дітей  та прооперовано у Німеччині 29 кардіохворих діток. І цілком заслужено у  2010 році програма «Дитячі серця» була визнана найкращою серед програм Ротарі клубів Європи (це анонсував її П.Кашкадамов у Стокгольмі на конференції ротарійських МДК)!

Однією з основних програм клубу до війни була програма «Подолаємо туберкульоз разом» − понад 15-річне шефство над обласним дитячим протитуберкульозним санаторієм «Руська Поляна» (директором закладу був також член клубу − Леонід Лащенко). Діти, які лікуються у санаторії, постійно отримували допомогу продуктами харчування, одяг, спортивні товари та іграшки, медикаменти та медичне обладнання (загалом на суму понад 400 тис. грн), створено там ротарійцями комп’ютерний клас, медіа-центр. Спільно з ротарійцями США, Франції, Польщі нам вдалося у грантових проектах обладнати санаторій новими ліжками з ортопедичними матрацами, машиною швидкої допомоги, медичною лабораторією. А спільно з ротарійцями ротарі-клубу з Німеччини «Розенхайм-Іннштадт» у межах грантового проекту для потреба закладу був придбаний сучасний цифровий рентгенівський апарат «KRDC-02-ALFA» виробника Swiss Trafo Josef Betschart AG вартістю 60 тис. євро. 

Постійно та безкоштовно всі діти санаторію проходять обстеження УЗД та, за необхідністю, КТ у Медичному центрі «ЛУР», директором якого є наш ротарієць, паст-президент Валерій Тамков. За рік ви обстежували понад 300 дітей. Свята, дарунки, солодощі, ігри, лялькові театри, зоопарк – все це постійно організовували для цих діток, які в основному із  соціально-вразливих сімей.

Варто також згадати вашу опіку над Чигиринським будинком пристарілих, над Канівським будинком матері та дитини.

Активну участь у програмах учнівських, молодіжних обмінів і багато всього іншого.

Ваша опіка над Інтерактом-Черкаси та активна, без зупинки, робота з учнівською молоддю члена клубу, директора Першої міської гімназії  Сергія Саєнка гідна наслідування та дає уже свої результати! Молодь прагне бути у ротарійській спільноті!

Підтримка творчої молоді та партнерство в організації Всеукраїнських конкурсів Всеукраїнському конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах «BravoViola» також гідна похвали!

Якщо перераховувати всі добрі справи вашого клубу, то мені потрібно ще декілька годин, але не буду зловживати часом.

За вашу активну позицію з перших днів повномасштабної війни − низький уклін!

За сотні аптечок, що передали військовим, за тисячі тонн гуманітарної розвантаженої та адресно розданої за гострої потреби гуманітарної допомоги, як переселенцям, так і медичним закладам.

За психологічну допомогу дітям, що постраждали від війни, заняттями казко-терапією (мати членом клубу справжню казкарку Анну Григорович, то щось чарівне)!

За генератори та автомобілі − респект! Ви − неймовірні!

Члену клубу Володимиру Туйнову, який на фронті, − честь! Подяка від усього серця!

Кожна ваша добра справа − це крок, що наближує всіх нас до єдиної мети − Перемоги України над клятим ворогом!

Дякую вашим партнерам у цих проектах − ротарійцям Німеччини Rotary club Steinfurt (дружбою опікується Світлана Петрова ще з мирних часів і проєкту по цифровому рентгенапарату) та ротарійцям США ротарі клуб Санта Роза та Ротарі клуб Санта Роза Іст-Вест (дружбу налагоджують, виставки дитячих малюнків та благодійні аукціони організовують Том Курт та Леонід Лащенко). У єдності наша сила! Ротарійці всього світу мають з нами спільні цінності і допомагають їх нам відстоювати! Величезне спасибі всім іноземним партнерам! 

Подібний приклад роботи надихає інші клуби, в цілому суспільство, демонструє, що попри усі негаразди і проблеми, любов та щира підтримка є тією силою, яка здатна перемогти будь-що! 

Своїм успіхом ваша організація завдячує тим людям, які у ній працюють, які мають велику душу, велике серце і любов до ближнього. Бажаю вашому клубу і надалі бути такою єдиною і потужною родиною! Здоров’я всім, процвітання та наснаги у вашому служінні понад власне».

 

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x