У Черкаському краєзнавчому музеї відкриють виставку «МІСТА-ГЕРОЇ»

У Черкаському краєзнавчому музеї відкриють виставку «МІСТА-ГЕРОЇ»

Виставка «МІСТА-ГЕРОЇ» від асоціації майстрів клаптикового шиття України відкриється сьогодні, 15 листопада, у Черкаському обласному краєзнавчому музеї, йдеться у дописі на фейсбуці.

На виставці представлено понад 20 робіт різних майстринь різних регіонів України. У роботах відображені історичні вулиці міст, які переносять вас у минуле, у символи сили та стійкості. Кожен шов − це крок вперед у часі, кожна тканина − своєрідна сторінка у книзі життя міста. Кожна деталь архітектурного дизайну виводить цю тканину на рівень мистецтва. Широкий вибір використання кольорів та тканин відображають різноманітність сучасного суспільства.

«Черкаси» − квілти, які віють спокоєм, від витканих вуличок історії до традиційних орнаментів  рушників. Вони вражають своєю красою, глибиною та теплом.

«Дніпро» − це квілт, що презентує героїв сучасності. Будівлі, що символізують  нові шляхи, відкривають нові можливості та вносять вагоме у розвиток міста.

Умовно виставку можна поділити на дві частини: на міста, що в тилу і менше  постраждали від війни та міста, що несуть у собі біль сьогодення і руйнацій.

«Бахмут» та «Северодонецьк» − квілти, де кожна нитка є мовою визначеності. Від стежок танків до фрагментів зруйнованих будівель, він розповідає історію виживання та надії. Колоритне використання червоного, символізуючи кров та холодних відтінків створює динамічний конфлікт, що відображає реальність військових подій.

Ця частина виставки є не лише свідченням про трагічні сторінки історії, але й пам’яттю про те, як міста, переживши випробування війни, можуть взяти на себе новий початок. Квілти героїчно відтворюють події та виступають символами надії та відновлення.

Тканини, які використовуються, символізують силу спільності, а виткані руїни нагадують про минуле, яке надихає на новий початок. Родзинкою робіт є зашифрована назва міста що зображено в творі.

Виставка відкрита з 15 листопада й діятиме до 10 грудня 2023 року.

 

Більше новин у нашому телеграм–каналі − https://t.me/novadoba

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x