Ротарійці Черкас провели чергову благодійну акцію

Ротарійці Черкас провели чергову благодійну акцію

З перших днів війни ротарійці України та всього світу об’єдналися в єдину потужну силу і стали на допомогу всім, хто її потребував у цей страшний час. Ми неодноразово висвітлювали благочинні заходи, що були організовані представниками цієї спільноти. 

Нещодавно в нашому місці збиралися ротарійці з усієї України та їхні іноземні партнери задля проведення конференції з питань міжнародної співпраці серед цих громадських організацій. Традиційно для ротарійців, захід завершився благодійною подією. Була проведена етновечірка, під час якої зібрали кошти на придбання вкрай необхідних турнікетів для ротарійців-медиків, які нині на фронті. Ідейним натхненником цього проєкту став Ротарі клуб «Черкаси», члени якого пожертвували близько 50 відсотків зібраної загальної суми коштів.

І от днями ці турнікети передали військовим хірургам Нацгвардії, лікарям-ротарійцям Андрієві Гуку із Ротарі клубу «Київ-Софія» та Олександру Возовику з Ротарі клубу «Слов’янськ».

Варто зазначити, що це далеко не перша допомога, яку ротарійці надають загалом усім категоріям населення, хто постраждав від цієї війні. На сотні тисяч доларів передано медобладнання, генераторів та екофлоу, теплого одягу та продуктів харчування. Реалізується багато проєктів для ВПО, для дітей, які втратили батьків на війні тощо.

 

− Ротарійці відомі в Черкасах і по всій Україні своєю благодійною діяльністю, − зазначила Паст-Президентка Ротарі клубу «Черкаси»,, керівник Комітету з міжнародного служіння Громадської Спілки «Дистрикт 2232 Ротарі Інтернешенел» (обʼєднання Ротарі клубів України)  Ольга Палійчук, – Вся світова спільнота ротарійців підтримує нас у цей важкий час. Ми отримали багато гуманітарної допомоги від друзів-ротарійців з Німеччини, США, Австралії, Польщі, Румунії та багатьох інших країн. Щиро всім дякуємо за допомогу! Окреме велике спасибі висловлюю нашим друзям-ротарійцям, які нині на фронті! Ваше служіння українському народу – це приклад справжнього ротарійського служіння понад власне Я. Безмежно пишаюсь нашою лікарською світовою спільнотою ротарійців! Їх допомога у цей час – безцінна!

 

До нинішньої акції з придбання турнікетів активно долучилися члени Ротарі клубів «Черкаси-центр» та «Черкаси-синергія».

Андрію Гуку безпосередньо турнікети та інше медичне устаткування були передані в Києві, а для Олександра Возовика передача відбулася в Черкасах, адже президент Ротарі клубу «Слов’янськ» Віктор Смірнов, Герой України, Паралімпійський чемпіон із плавання перебував нині у нашому обласному центрі.

− Ми з радістю скористалися можливістю передати через нього наші подарунки, що стануть в нагоді для порятунку поранених військових, − зазначила Ольга Палійчук.

Довідково:

«Ротарі Інтернешнл», англ. Rotary International — це міжнародна сервісна організація, мета якої — об’єднати ділових та професійних лідерів для надання гуманітарних послуг та сприяння доброзичливості та миру у всьому світі. Це неполітична та нерелігійна організація. Членство здійснюється за запрошенням і залежить від різних соціальних факторів. По всьому світу існує понад 35 000 клубів, які разом налічують 1,2 мільйона осіб[5], відомих як ротарійці.

Головний девіз «Ротарі Інтернешнл»: «Служіння понад власне я» (англ. Service above self), другим девізом виступає вислів «Більше усіх отримують ті, хто краще усіх працюють» (англ. They benefit most, who serve best).

Перші клуби в українських містах були створені в Ужгороді (тоді — Чехословаччина) у 1929 році, в Чернівцях (тоді — Румунія) у 1931 році та у Львові (тоді — Польща) у 1935 році.

В Україні перший повоєнний Ротарі-клуб отримав статут у Києві у 1992 році, одночасно була відновлена діяльність клубів у Львові (1992) та Ужгороді (1994). Станом на 2018 рік в Україні існували Ротарі-клуби в Алушті, Вінниці, Дніпрі (3 клуби), Донецьку, Запоріжжі, Івано-Франківську (2 клуби), Києві (6 клубів), Кобеляках, Кропивницькому, Львові (7 клубів), Миколаєві, Миргороді, Одесі (2 клуби), Полтаві, Рахові, Рівному, Сімферополі, Слов’янську, Сумах, Трускавці, Ужгороді (2 клуби), Харкові (6 клубів), Херсоні, Черкасах (2 клуби), Чернівцях та Ялті. Крім того, в Україні діє «Ротарі е-Клуб Україна», засідання якого відбуваються онлайн.

Дистрикти Ротарі Інтернешнл об’єднуються в Реґіони Ротарі Інтернешнл. Україна у складі дистрикту 2232 входить до реґіону 20, що охоплює країни Центральної Європи (Австрія, Білорусь, Боснія-Герцеґовина, Колишня Югославська Республіка Македонія, Молдова, Румунія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Україна, Хорватія, Чехія) та Ізраїль, що об’єднані в 9 дистриктах.

В Україні, як і в більшості країн, Ротарі-клуби засновуються у обласних центрах або великих містах. Але є і сільські клуби за прикладом поширених у Великобританії та США. Наприклад, сільський клуб «Велятино Інтернешнл» заснували у 2022 році на Закарпатті ротарійці, які під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну мешкали та працювали за кордоном, та разом із мешканцями громади Шаян та Велятино створили волонтерський хаб для допомоги вимушеним переселенцям.

Станом на липень 2023 у Дистрикті 2232: 1899 Ротарі1ців, 70 Ротарі Клубів, 11 Сателітних Клубів, 133 Почесних Ротарійців, 264 Ротарактівці, 27 Ротаракт Клубів, 9 Інтеракт Клубів.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x