Данилевський розповів про результати вступної кампанії до профтехів області

Данилевський розповів про результати вступної кампанії до профтехів області

Цьогоріч вступна кампанія у заклади професійно-технічної освіти тривала до 1 жовтня. Регіональне замовлення було виконано на 96 %. Особливо популярними стали професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар із ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, слюсар із ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів, електрозварник ручного зварювання, кухар. Про це під час брифінгу розповів начальник управління освіти та науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський, повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

− Із початку повномасштабного вторгнення наші заклади профтехосвіти готують фахівців за тими професіями, що можуть використовуватися і в цивільному житті, і на потреби ЗСУ. Так, отримали можливість цьогоріч безоплатно здобувати такі необхідні для ЗСУ професії: тракторист-машиніст, слюсар із ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів, професії пов’язані із ІТ-технологіями, кухар, − розповів Данилевський. − Також ми розуміємо, що деякі професії, що ми готуємо для тилу, теж безпосередньо можуть допомагати наших Збройним силам. Це скажімо, швеї та професії пов’язані з обробленням металу. Звісно, сьогодні є великий попит на фахівців, які знадобляться на деокупованих територіях, йдеться про будівельні професії та професії електротехнічного спрямування.

За словами, Валерія Вікторовича в подальшому країні будуть потрібні фахівці робітничих професій, тож у поточному навчальному році планується додати такі напрямки підготовки: оператор із обробки інформації та програмного забезпечення, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва з компетенцією оператор дрона.

− Нині над цим працюють в нашому управлінні. Хоча немає держстандарту цієї професії, але по тих навчальних планах, які ми розробляємо, сподіваюся, що вже цьогоріч удасться здійснювати підготовку фахівців. Потреба в цьому є, − наголосив Данилевський.

Також він додав, що в галузі профтехосвіти за минулий навчальний рік випустилося 3 149 осіб. Забезпечені першим робочим місцем – 3 014 осіб, це майже 96% від кількості випускників.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x