Черкащанам нагадали про важливість доцільного використання антибіотиків

Черкащанам нагадали про важливість доцільного використання антибіотиків

В Україні триває Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему  стійкості до протимікробних препаратів. Стійкість до антибіотиків препаратів у час війни особливо небезпечна. Про це повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

Антибіотикорезистентність є проблемою глобального значення та досить серйозною загрозою для людства. Серед головних причин її розвитку – надмірне та нераціональне використання антибіотиків, самолікування, недотримання призначеного курсу, неналежний інфекційний контроль у закладах охорони здоров’я.

– Це може призвести до того, що інфекційні хвороби, які сьогодні лікуються антибактеріальними препаратами швидко й без наслідків, можуть стати смертельно небезпечними для багатьох людей, – повідомив Володимир Папач. – Так, за даними ВООЗ у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю, зокрема 1,27 мільйона смертей були безпосередньо спричинені нею. Саме тому важливо говорити про правильне використання антибіотиків.

Нагадаємо, що з метою розв’язання проблеми неконтрольованого відпуску антибіотиків та самолікування, в Україні з серпня 2022 року був запроваджений електронний рецепт на них. Крім того, у 2015 році ВООЗ запустила Глобальну систему нагляду за резистентністю та застосуванням антимікробних препаратів. Україна долучилася до неї кілька років тому. А в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам, згідно з наказом МОЗ України від 03.08.2021 р. № 1614 має бути запроваджена система профілактики інфекцій та інфекційного контролю, адміністрування антимікробних препаратів.

У межах проведення епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю патогенів, Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з початку року було проведено 1 130 досліджень із визначення і оцінки чутливості виділених зі зразків біологічного матеріалу пацієнтів закладів охорони здоров’я області збудників до протимікробних препаратів. За результатами було виділено 80 стійких штамів, що становить 7,1 %.

Користуючись нагодою, Володимир Папач дав низку порад мешканцям області щодо запобігання розвитку стійкості до протимікробних препаратів. Для цього потрібно:

Не займатися самолікуванням. Приймати лише ті антибіотики, які призначив лікар.

Не переривати лікування, не пропускати прийом ліків. Завжди завершувати курс антибіотиків, навіть якщо стало краще.

Не продовжувати курс лікування без відома лікаря. Ніколи не використовувати антибіотики, які залишилися після курсу прийому.

Негайно звертатися до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання.

Не лікуватися антибіотиками при вірусних інфекціях, адже вони діють лише на бактерії.

Не консультувати друзів, родичів, знайомих та не призначати їм лікування, не ділитися з ними антибіотиками.

Попереджувати інфекції: дотримуватися здорового способу життя, регулярно мити руки, уникати контакту із хворими людьми і вчасно робити щеплення.

Щоб стійкість до протимікробних препаратів не поширювалася, потрібні консолідовані зусилля всього суспільства.

 

Більше новин у нашому телеграмканалі − https://t.me/novadoba                                                                                                                 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x