Тиждень обізнаності про антибіотики: як приймати ці препарати людям після трансплантації

Тиждень обізнаності про антибіотики: як приймати ці препарати людям після трансплантації

Триває тиждень обізнаності про антибіотики. Його мета − нагадати про важливість правильного використання антибактеріальних препаратів, аби запобігти антибіотикорезистентності.

За даними ВООЗ саме з антибіотикорезистентністю у 2019 році пов’язано майже 5 млн смертей. Якщо інфекції стануть нечутливими до антибіотиків, 3 із 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю і лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть одужати.

Чи є особливості прийому антибіотиків для людей із трансплантованими органами?

Пацієнти після трансплантації органів пожиттєво приймають імуносупресивні препарати, а це означає, що їхня імунна система в особливому, зниженому статусі. Прийом антибіотиків може додатково пригнічувати імунітет, що є небажаним і небезпечним.

Водночас, пацієнти після трансплантації стають більш уразливими перед небезпечними бактеріальними інфекціями й часто організму не під силу впоратися з ними без допомоги антибіотиків. Тому відмовлятися від такої терапії так само небезпечно. Але при цьому важливо дотримуватися певних правил.

Рішення про призначення антибіотиків може прийняти лише лікар − сімейний або лікар «вузької» спеціалізації. Лікаря треба обов’язково попередити, що пацієнт пройшов через трансплантацію.

Лікар, який визнав необхідність призначення антибіотиків, має обов’язково зв’язатися з трансплантологом, який спостерігає за пацієнтом, і порадитися щодо вибору препарату. Адже антибіотики є різних груп, різної дії і різними шляхами виводяться з організму.

При призначенні антибіотиків важливо враховувати наступне:

який саме орган або анатомічний матеріал був трансплантований, бо з цим пов’язані особливості метаболізму та виведення з організму призначених антибіотиків;

які основні препарати-імуносупресанти приймає хворий, щоб запобігти негативній взаємодії (зниження ефективності імуносупресивного препарату, що може спричинити навіть відторгнення трансплантованого органу або, навпаки, сумарний токсичний ефект);

антибіотики слід приймати з дотриманням правил: дозування, кратності і часу прийому відповідно до рекомендацій лікаря. Не переривати курс лікування, а у разі небажаних реакцій повідомляти про це лікаря.

 

За інформацією пресслужби Черкаського клінічного онкологічного центру

 

Більше новин у нашому телеграмканалі − https://t.me/novadoba                                                                                                                 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x