Черкаські депутати підтримали збільшення розміру грошової допомоги на оздоровлення поранених військових

Черкаські депутати підтримали збільшення розміру грошової допомоги на оздоровлення поранених військових

Питання підтримки ЗСУ, харчування у школах, внутрішніх переселенців, розглянули депутати Черкаської міської ради під час позачергової сесії. Під час засідання ухвалили низку рішень.

Внесли зміни до соціальної програми «Турбота» в частині підтримки постраждалих від ракетного удару. Рішенням передбачили надавати допомогу не лише на заміну вікон, а й на заміну скла, адже в деяких постраждалих громадян була саме така потреба, а вона не була передбачена у програмі. Встановили граничну вартість заміни одного м2 скла для розрахунку розміру грошової допомоги – 350 грн.

Також були внесені зміни до Комплексної програми соціальної підтримки захисників державного суверенітету та незалежності України і членів їхніх сімей. Ухвалили збільшити грошову допомогу на оздоровлення поранених учасників оборони України у зв’язку з військовою агресією рф проти України з 5 до 10 тис. грн. У разі їхнього стаціонарного лікування понад 30 календарних днів унаслідок поранення – сума виплат становитиме 30 тис. грн. Збільшити до 3 000,00 грн винагороду до Дня захисників і захисниць України учасникам оборони України. Її мають виплачувати замість щорічної грошової винагороди до Дня Незалежності в розмірі 1 тис.грн. Розширили перелік послуг при відшкодуванні витрат на поховання учасників оборони України (це, зокрема, витрати на транспортування тіла, проведення церемонії прощання і поховання, проведення поминального обіду, проведення кремації тіла (у разі потреби).

Також зміни внесли до програми соціальної підтримки сімей. Передбачили придбання новорічних подарунків дітям пільгових категорій для дітей із сімей, батьки яких брали або беруть участь у відсічі й супротиві збройній агресії російської федерації, але яким ще не встановлено ані статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, ані статусу учасника бойових дій.
Також для підтримки внутрішньо переміщених сімей до Дня знань будуть купувати за рахунок коштів бюджету Черкаської міської територіальної громади шкільні набори для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи-учнів 2−4 класів закладів загальної середньої освіти.

Депутати проголосували за повернення безоплатного харчування для школярів 1−4 класів. Адже через складні умови, в яких перебуває чимало наших сімей, не всі можуть забезпечити оплату гарячого харчування для своїх дітей. Планується, що усіх школярів молодших класів із 2024 року будуть харчувати за заявою батьків;

Внесли зміни до Програми співфінансування  капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних житлових будинків (крім ОСББ). Це допоможе прискорити завершення робіт у будинках, постраждалих унаслідок влучання уламків ворожої ракети у Черкасах.

Ухвалили зміни до бюджету в розрізі субвенцій. Зокрема, перерозподілили кошти на оплату за комунальні послуги закладам освіти та на придбання необхідних речей для ТрО.


За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

 

 

Більше новин у нашому телеграмканалі − https://t.me/novadoba                                                                                                                 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x