Ротарі клуби “Черкаси”, “Черкаси-Синергія” та “Черкаси-центр” спільно з Капеланською службою Черкаської 118 бригади ТрО та Черкаським обласним краєзнавчим музеєм започаткували низку благодійних заходів до Дня святого Миколая та прийдешніх новорічних свят для дітей, чиї батьки нині боронять країну від російських окупантів. Саме в цей час ротарійці світу та України об’єднали наміри та зусилля заради того, щоб подарувати дітям радісні емоції та відчуття казкового новорічного духу. Тож і ротарійські клуби Черкас не змогли стояти осторонь та приєднались до новорічного ротарійського руху, запланувавши провести пізнавальні змістовні заходи в краєзнавчому музеї. Під час них дітки матимуть можливість і познайомитись із експозиціями музею, і цікаво провести час під час казково-мистецької терапії. Заходи для дітей військових 118 бригади ТрО триватимуть щотижня.
Напередодні Дня святого Миколая до Черкаського обласного краєзнавчого музею запросили дітей, чиї батьки служать у 118 бригаді Черкаської ТрО, дітей побратимів, які вважаються безвісти зниклими та які не повернулись із поля бою.
− Наближається День святого Миколая, під час якого для дітей завжди влаштовуються благодійні заходи. Із подарунками та приємними сюрпризами. Цього року ми святкуватимемо цей день за новим стилем, на 13 днів раніше. Тож уже сьогодні відбувається наш перший захід із низки запланованих саме для діток військових 118 бригади ТрО. Ми об’єднали наміри з благодійниками черкаських Ротарі клубів, щоб подарувати дітям незабутні емоції в родинному колі. Під час «казкової частини» для них проведуть арт-терапію − дітки власноруч створять оберегових ангелочків, − поділився головний військовий капелан 118 бригади ТрО отець Володимир.
Під час заходу завідувачка сектору археології Черкаського краєзнавчого музею Лариса Сиволап провела для малечі цікаву ознайомлювальну екскурсію залами музею та показала унікальні артефакти, що стосуються прадавньої історії Черкащини та старовинних традицій наших пращурів.
Зокрема, дітки з неабиякою цікавістю розглядали скелет мамонта, який жив на території нашого краю та з жадібністю вбирали кожне слово від екскурсовода.
Так само уважно маленькі гості музею слухали казки від авторки проєкту «Казка в музеї», відомої журналістки та ротарійки Тетяни Очеретяної.
Для цієї події «бабуся-Танюся» обрала казку Василя Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотон». Вона, на її думку, сьогодні варта уваги, бо вкотре переконує в існуванні Добра та Світла та зміцнює віру в їхній переможній силі над Злом.
− Я продовжую свою роль казкарки в спільному з Черкаським краєзнавчим музеєм проєкті «Казка в музеї», де я в дивовижній атмосфері етнографічного відділу занурюю діток у чарівний світ українських казок, − ділиться казкарка. − У мене велика та почесна місія сьогодні. Адже читатиму казки не для ютуб-версії, а наживо. Читатиму казку Василя Симоненка, яку він написав, працюючи журналістом на Черкащині. Ця його казка, як на мене, дуже перегукується з сьогоденням. Бо нам усім хочеться плакати. Бо нас реалії життя примушують це робити. Але ми міцні, тримаємось і переконані в тому, що добро, яке ми робимо, та світлі посмішки допоможуть нам перемогти. Мені дуже хочеться, щоб страшне словосполучення «діти війни» у нас більше ніколи не згадувалось. Але воно, на жаль, є. Тому хочеться подарувати їм тепло та надію.
− Наш клуб задіяний у декількох Ротарі програмах щодо реабілітації дітей, які постраждали під час війни, − коментує подію президентка клубу «Cherkasy-Sinergy» Лариса Пуш. − В одній із таких програм ми разом із польськими та американськими клубами відправляємо дітей, чиї батьки загинули на війні, на кількатижневий відпочинок у Закопани. Там вони спілкуються в колі друзів та чудово проводять свій час. Ми із задоволенням приєднались до ініціативи ротарійців Черкас, капеланської служби, військових 118 бригади ТрО та музейників провести низку заходів у підтримку ментального здоров’я діток військових. Ми хочемо поділитись із ними насамперед позитивними емоціями. Адже йдуть чудові казкові свята, про які діти не можуть забувати навіть під час війни.
На завершення насиченого подіями вечора Голова Комітету міжнародної співпраці Ротарі клубів України (Дистрикт 2232), ДГН, Паст-Президент Ротарі клубу Черкаси Ольга Палійчук подарувала діткам від імені усіх черкаських ротарійців книжки. Це чудово ілюстровані книжки розмальовки, із безліччю цікавих головоломок та розвиваючих забавок, призначених для малечі різного віку. Ольга Палійчук із приємністю зазначила, що частина тиражу, буде відправлена ще й діткам військових у райони Черкащини.
– Варто зазначити, що все це відбувається, як продовження проекту Ротарі клуб “Черкаси” «Rotary Free Book Kids» і чергові книжкові подарунки дітям до Дня святого Миколая та в рамках спільного проекту українських ротарійців «Помічники Святого Миколая St Nickolas’ Helpers». Для дітей прифронтової зони та локальних проектів Ротарі клубів Д2232 для дітей з соціально вразливих груп та родин ВПО також надіслано за різними адресами у 18 Ротарі клубів України. І цей процес продовжується!
Друк та тираж був підготовлений спільно Rotary club Cherkasy, D2232, Ukraine (майстерня друку видавчині Юлія Чабаненко) та друзями з італійського Rotary club Bolzano-Bozen, D2060, Italy (книжки розмальовки для арт-терапії) та ротарійцями з американських Ротарі клубів: USA, District 7910, Framingham Rotary Club, Westborough Rotary Club, Newton Rotary Club and Marlborough Rotary Club. 1) тематичні книжки розмальовки для арт-терапії для дітей віком 8-12 років та 2) розвиваючі книжки-виграшки для дітей віком 5-7 років з елементами вправ для розвитку логічного мислення та зняття тривожності, – розповіла нам Ольга Палійчук.
Також у межах проєкту планується і низка занять казкотерапією з письменницею, дитячою казкаркою, Президенткою Ротарі клубу “Черкаси-центр” Анною Григорович. У планах ротарійців зробити цей проєкт довготривалим та охопити ним якомога більшу кількість дітей, що постраждали від війни. Тож чекаємо подальших анонсів.
Тетяна Євген’єва