Як триває процедура здачі крові?

Як триває процедура здачі крові?

На фейсбук-сторінці Черкаської обласної станції переливання крові розповіли донорам, як триває процедура здачі крові.

У реєстратурі медичного закладу, куди завітав донор, він показує паспорт. Реєстратор перевіряє донора по картотеці й виписує картку для подальшого здавання крові. Після цього донор направляється на медичне обстеження.

У ході медичного обстеження робиться аналіз крові з пальця. Лаборант визначає зі взятої з пальця крові донора групу крові та рівень гемоглобіну в крові. Від результатів цього аналізу залежить, чи зможе людина в цей день стати донором.

Після цього донор йде до лікаря, який його оглядає, вимірює температуру тіла, яка повинна бути 36,6 + -0,3 ° С; визначає частоту і ритмічність пульсу: у нормі – пульс ритмічний, від 60 до 90 ударів на хвилину; вимірює артеріальний тиск; оглядає живіт і шкірні покриви донора. При необхідності ставить додаткові питання щодо здоров’я і способу життя. На основі всіх отриманих даних лікар приймає рішення про допуск до здачі крові.

Перед тим, як здати кров, донору пропонують випити чай із печивом – це забезпечить хороше самопочуття після процедури.

Процес здачі крові проходить у напівлежачому або лежачому положенні. На передпліччі донора накладається гумовий джгут, обробляється шкіра ліктьового згину руки антисептиком, після чого проводиться процедура забору крові або її компонентів, при цьому використовуються тільки стерильні одноразові інструменти. Донору потрібно кілька разів інтенсивно стиснути і розтиснути кулак. Частина крові донора збирається для аналізів.

За одну дачу крові в контейнер для забору крові беруть 450 мл крові, в пробірки для аналізів – приблизно 20 мл крові. Процедура здачі крові триває 5−7 хвилин. Тривалість при здачі плазми займає близько 40 хвилин, при здачі клітин крові – тромбоцитів − до 1,5 години.

Після процедури медсестра накладає на місце пункції пов’язку, яку не слід знімати протягом двох-трьох годин.

Також донору пропонують відпочити 10−15 хвилин.

 

За детальною інформацію щодо того, де здати кров у Черкаській області, звертайтеся за номерами: (063) 055-31-47 або (0472) 56-29-76.

 

Перелік закладів, де можна здати кров, шукайте за лінком 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x