Із 1988 року й донині в області зареєстровано 2 732 особи хворі на СНІД

Із 1988 року й донині в області зареєстровано 2 732 особи хворі на СНІД

Перший в області ситуаційний аналіз «Стан епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу і заходів протидії в місті Каневі та Канівському районі» представили фахівцям та громадськості. Його розробили у рамках пілоту «Забезпечення стійкості надання ВІЛ-послуг у Черкаському регіоні», що реалізується за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» спільно з Deloitte. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі ЧОДА.

Починаючи з 1988 року й донині в області, за даними обласного управління охорони здоров’я, зареєстровано 7388 випадків ВІЛ-інфекції, зокрема 2732 осіб, хворих на СНІД. Під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я області перебуває 3621 ВІЛ-інфікований, з яких1186 – хворі на СНІД. Більше половини (57,3%) усіх ВІЛ-інфікованих, які перебувають під медичним наглядом, проживають в Черкасах, Смілі, Черкаському та Канівському районах.
В області вже тривалий час працює робоча група з протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу під головуванням першого заступника голови ОДА Віталія Коваля. Презентований ситуаційний аналіз – результат спільної роботи представників громадських організацій, владних структур, медиків за сприяння міжнародних партнерів. Напрацьований матеріал та методологія протидії поширенню ВІЛ-інфекції та СНІДу буде корисною не тільки медикам та фахівцям неурядових організацій з Канівщини, районам і містам області, а й іншим регіонам України, переконаний Віталій Коваль.

– Завдяки технічній допомозі міжнародних організацій, Черкащина стала центром апробації новітніх технологій та сучасних стратегій у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, – говорить Віталій Володимирович. – Проте епідемічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в області, як і в Україні загалом, й досі залишатися складною і потребує подальшої реалізації механізмів державного регулювання, активізації громадянського суспільства. Проведення ж ґрунтовного аналізу ситуації з поширенням ВІЛ-інфекції/СНІДу допоможе, спираючись на об’єктивні дані, забезпечити ефективну відповідь на епідемію.

Особливої актуальності дослідженню надають сформовані авторами конкретні рекомендації щодо покращення і забезпечення стійкості життєво важливих медичних та соціальних послуг, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, додає посадовець. Оскільки їхнє впровадження дозволить досягти цілей, визначених Стратегією ЮНЕЙДС «90–90–90».

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x