Розвінчуємо міфи про донорство крові

Розвінчуємо міфи про донорство крові

Здавати кров боляче, людина може втратити її багато та складно буде відновлюватися після донації, це шкідливо або ж потрібні лише рідкісні групи – ці та інші міфи про донорство крові існують в соціумі. Фахівці Черкаської обласної станції переливання крові розвінчують низку міфів про кровоздачі.

 

Міф 1. Здавати кров – це боляче і її беруть у великому обсязі

Донорство – це абсолютно не боляче. Єдиний неприємний момент – це коли людину підключають до апарата, якщо це плазма – до плазмоферезу або до контейнера, якщо це забір цільної крові. Больові відчуття незначні, триває це буквально одну секунду й після цього людина нічого не відчуває.

Одна стандартна доза – це 470 мл. Втрата такого об’єму крові не є критичною та небезпечною ні для життя, ні для здоров’я донора.

 

Міф 2. Організм дуже довго відновлюється після донацій

Якщо це була донація плазми, то фактично за дві-три доби організм відновлюється повністю. Якщо це донація цільної крові, то тут дещо більший проміжок часу необхідний для відновлення, оскільки організм повинен відновити кількість втрачених клітин. Тому кров здається не частіше, ніж один раз на два місяці.

 

Міф 3. Донація крові – це шкідливо для здоров’я

Донація крові – це процес, який запускає регенерацію клітин нашої крові, тобто вони постійно оновлюються. Чим більше клітин у нас функціонує в організмі – тим активніше вони виконують свою функцію.

За рахунок того, що людина віддає частину своєї крові стимулюються й імунні процеси. Тобто імунний статус донора вищий, ніж імунний статус звичайної людини.

 

Міф 4. У банк крові потрібні лише рідкісні групи крові

Важливі групи крові. Як першої, так і другої позитивної груп крові, що є найбільш розповсюдженими серед людей, так само необхідні та завжди у них є потреба, як і в третій та четвертій негативній групах, які є найрідкіснішими.

 

Міф 5. Під час здачі крові можна чимось інфікуватися

Міф стосовно зараження інфекціями зародився в ті часи, коли використовувалися багаторазові системи заготівлі крові. Тоді це було справді можливо. Зараз використовуються лише одноразові сети.

 

Перелік закладів, де можна здати кров, шукайте за лінком 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x