Чи потрібно заздалегідь здавати аналізи та проходити медогляд перед донацією крові?

Чи потрібно заздалегідь здавати аналізи та проходити медогляд перед донацією крові?

Дуже часто люди вважають, що перед тим, як стати донором варто спеціально пройти обстеження та здати низку аналізів крові. І вже із довідками приходити на пункт переливання. Фахівці Черкаської обласної станції переливання крові роз’яснюють, чи дійсно це так.

Ні, спеціально проходити медичний огляд перед донацією не потрібно. Донор проходить медогляд безпосередньо перед кровоздачею у центрі крові чи лікарні.

Лише після того, як медичні працівники переконаються в тому, що людина не має жодних проблем зі здоров’ям, її допускають до донації.

Тож лікар оглядає шкіру, видимі слизові, склери, обмацує доступні лімфатичні вузли й органи черевної порожнини. Також він слухає легені, серце, вимірює артеріальний тиск.

Допустимі показники артеріального тиску:

систолічний – у межах 100−180 мм рт. ст.;

діастолічний – у межах 60−100 мм рт. ст.

Також у донорів визначають частоту та ритмічність пульсу. У нормі пульс має бути ритмічний, від 50 до 100 ударів у хвилину.

Якщо все добре, лише тоді людину допускають до донації крові.

Так само не потрібно здавати окремо аналізи, перед тим як приходити на донацію. Ні, такої необхідності немає. Усі необхідні аналізи проведуть безпосередньо у центрі крові чи лікарні.

Показники гемоглобіну й групу крові повідомлять одразу після здачі крові з пальця. А за кілька днів після кроводачі можна дізнатися результати тестування на інфекції.

Тож вирішивши стати донором крові, ви не лише допоможете іншим, а й попіклуєтеся про власне здоров’я.

 

Перелік закладів, де можна здати кров, шукайте за лінком 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x