Люди хочуть допомогти нашим захисникам та захисницям: як працює відділення заготівлі крові в Умані

Люди хочуть допомогти нашим захисникам та захисницям: як працює відділення заготівлі крові в Умані

У КНП «Уманська центральна міська лікарня» відділення заготівлі крові розпочало свою роботу в лютому 2022 року, із початком повномасштабної війни. Тоді, під час першої потужної хвилі протистояння ворогу, донорів було багато. Кожен намагався допомагати, чим тільки міг. Зараз кількість охочих дещо зменшилася, розповідає Раїса Мельник, лікар-трансфузіолог відділення заготівлі крові КНП «Уманська ЦМЛ».

− Пані Раїсо, розкажіть, як війна вплинула на кількість донорів? Яка зараз ситуація?

− Якщо пригадати перші дні повномасштабної війни, донорів було дійсно багато. Нині ситуація змінилася. Перш за все, через те, що взагалі стало людей менше: дехто виїхав за кордон або в інший регіон, чоловіки пішли воювати. Та попри це відділення забезпечує компонентами крові хворих  що їх потребують.

− Ви забезпечуєте донорською кров’ю Уманський район?

− Узагалі ми є відділенням КНП «Уманської центральної міської лікарні». Тож насамперед компоненти крові використовуються для хворих, які лікуються в даному медичному закладі. Якщо маємо залишок компонентів крові, то ділимося з КНП «Черкаська обласна станція переливання крові ЧОР», КНП «Уманська центральна районна лікарня» та медичними закладами прилеглих районів.

− А хто переважно є вашими донорами?

− Більшість наших донорів − це всі небайдужі жителі нашого міста, серед яких військовослужбовці й державні службовці, викладачі та студенти наших вишів, вимушено переміщені особи. А також долучаються жителі сіл нашого району.

− Якою на сьогодні є найбільша мотивація йти здавати кров?

− Люди хочуть допомогти іншим, врятувати чиєсь життя, це така доволі благородна місія. А ще донори сподіваються, що саме їхня кров допоможе в лікуванні нашим захисникам та захисницям.

− Які типи донацій ви приймаєте?

− Ми робимо забір лише цільної крові. Плазмаферезу в нас немає.

− Як донор до вас може потрапити?

− Забір крові ми проводимо двічі на тиждень: у вівторок та четвер. Тож усі охочі можуть приходити до нас здати кров із 8.00 до 12.00. Якщо є бажання допомогти, але цей час не зручний, можна зателефонувати й записатися на зручну для себе дату. Обстеження донорської крові проводить лабораторія КНП «Черкаська обласна станція переливання крові ЧОР».

− Серед вашого колективу, колег є донори, які постійно здають кров?

− Так, часто долучаються до донорства лікарі, середні та молодші  медичні працівники. Це ті донори серед колег, які приходять регулярно здавати кров.

− Чи є почесні донори серед тих, хто здає кров у вас?

− Звичайно, таких людей у нас багато. Наприклад, один із викладачів, який постійно приходить здавати кров, має понад 80 кроводач.

− Чи є дефіцитні групи крові?

− Ні, ми намагаємося працювати так, щоб не допускати дефіциту тієї чи іншої групи крові. Тож стараємося, щоб усі групи крові були в нас у наявності та запасі.

− Як популяризуєте донорство крові?

− Ми намагаємося проводити інформаційну, роз’яснювальну кампанію із тими, хто до нас приходить. Запрошуємо донорів, які прийшли вперше, до кроводачі на регулярній основі, просимо, щоб вони приводили своїх рідних, колег, знайомих. І, знаєте, це дійсно працює. Люди передають інформацію, приводять із собою ще охочих здавати кров.

 

Перелік закладів, де можна здати кров, можна переглянути за лінком.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x