Щоб не нашкодити: до оприлюднення інформації щодо зниклих безвісти та полонених потрібно ставитись максимально виважено

Щоб не нашкодити: до оприлюднення інформації щодо зниклих безвісти та полонених потрібно ставитись максимально виважено

Відомостями щодо правил інформаційної безпеки в соціальних мережах та інтернет-просторі поділилася регіональна представниця відокремленого підрозділу ГО «Група патріот» у Черкаській області Анна Донець. Головним меседжем у її розмові з журналістами в медіацентрі Черкаської ОВА було твердження − розголошення особистих даних може зашкодити особам зниклим безвісти та також бути небезпечним для тих, хто перебуває в полоні.

За словами Анни Донець, ворог активно моніторить усі наявні інтернет-ресурси та соціальні мережі. Часто отриману там інформацію використовує для психологічного тиску як рідних військових, так і їх самих.

Зрозуміло, що близькі та рідні, чиї чоловіки, брати, сини, доньки зникли безвісти або ж перебувають у полоні у ворога, відчувають колосальний стрес. Але попри біль та невизначеність не варто грати ворогу на руку та ставити під загрозу життя рідних людей.

− Саме відчуття невизначеності, пошуку та надії заважають тверезо оцінити правильність своїх дій і доцільності розголошення конфіденційної інформації, − зауважила пані Анна.

Регіональна представниця відокремленого підрозділу ГО «Група патріот» у Черкаській області розповіла про бажаний алгоритм дій у випадку, коли зв’язок із військовими перервався і коли невідомо їхнє місце знаходження.

Так, якщо публікується фото в соціальних мережах, то в жодному разі не варто вказувати персональні дані такі як військове звання, посада та номер військової частини. Не можна висвітлювати фото зниклого у військовій формі, зі зброєю. Не можна категорично оприлюднювати місце локації зниклої особи-військового.

− Часто буває так, що опублікованими даними користуються шахраї заради наживи та вимагають у родин кошти за нібито допомогу, − звернула увагу Анна Донець. − Найпоширенішими шахрайськими схемами є нібито надання інформації щодо місця утримання зниклої безвісти особи та стан її здоров’я, встановлення аудіо- та відеозв’язку та допомога визволення з полону. Закликаю близьких та рідних у жодному разі не передавати користувачам і власникам пабліків паспортні дані чи особисту інформацію як про себе, так і щодо зниклої безвісти при особливих обставинах особи. Довіряйте лише офіційним джерелам інформації. Пошук зниклих, обміни полоненими та повернення тіл загиблих здійснює держава. Ця процедура безоплатна. Водночас допоміжною буде зібрана близькими інформація з відкритих джерел. Якщо побачили фото чи відео вашого рідного в соціальних мережах, пабліках, телеграм-каналах − обов’язково зробіть скріншот, зафіксуйте назву чи лінк на цей ресурс, запишіть дату та час оприлюднення інформації. Усе це має допомогти в офіційному розшуку.

Алгоритм дій, якщо оборонець понад 3 доби не виходить на зв’язок:

звернутись до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання чи реєстрації. Відповідальні особи ТЦК та СП повідомлять щодо наявної інформації з військової частини про те, чи справді член вашої родини є зниклим безвісти.

Якщо в Територіальному центрі комплектування немає такої інформації, то буде надісланий запит до військової частини щодо уточнення даних.

Що потрібно зробити після отримання сповіщення від ТЦК та СП про зникнення безвісти військовослужбовця за особливих обставин:

звернутись до національної поліції за вашим місцем проживання із заявою про зникнення особи при особливих обставинах.

Кровні родичі зниклого безвісти повинні обов’язково здати біологічний матеріал (ДНК). Він у подальшому за потреби може бути використаний під час генетичної експертизи. Слідчий має винести постанову про відібрання біологічних зразків і призначити експертизу для виділення генетичного профілю.

Як діяти, якщо кровні родичі відсутні

У цій ситуації потрібно надати слідчому особисті речі зниклого, із яких можна виявити генетичний матеріал (бритва, шапка, зубна щітка, светр, волосся, кров).

 

Важливі контакти

Інформацію про зниклу людину при особливих обставинах можна надати, звернувшись до Національного інформаційного бюро за телефоном гарячої лінії 1648.

Так само звернутись до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при МВС, за телефоном: 0 800 103 333.

До Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за телефоном: 0 800 300 529.

По важливу інформаційну підтримку можна звернутись на гарячу лінію ГО «Патріот» за телефоном: 0 800 339 247. Також через месенджери вайбер або телеграм у вихідні можна надіслати повідомлення за номером телефону: 095 896 0421.

Жителі Черкаської області можуть звернутись до регіонального представника відокремленого підрозділу за телефоном: 093 384 90 97.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x