Чому може підвищуватися та знижуватися рівень гемоглобіну?

Чому може підвищуватися та знижуватися рівень гемоглобіну?

Нормальний рiвень гемоглобіну починається від 120 одиниць для жінок та від 130 для чоловіків (однак для донорів ці показники мають становити не менш як 125 г/л та 135 г/л відповідно). Про це розповідають фахівці Черкаської обласної станції переливання крові.

У старших дітей і дорослих людей зниження вмісту гемоглобіну у крові (анемія) може бути наслідком підвищених його втрат при кровотечах або підвищеному руйнуванні (гемолізі) еритроцитів.

Причиною анемії може також бути нестача заліза, необхідного для синтезу гемоглобіну або вітамінів, що беруть участь в утворенні еритроцитів (переважно В12, фолієва кислота), або ж порушення утворення клітин крові при специфічних гематологічних захворюваннях.

Підвищення рівня гемоглобіну можливе через:

фізіологічні причини (фізичне навантаження, вплив висоти – у жителів високогір’я, льотчиків після висотних польотів, альпіністів);

захворювання, що супроводжуються збільшенням абсолютної чи відносної кількості еритроцитів (первинний і вторинний еритроцитоз);

істинна поліцитемія (збільшення кількості всіх клітин крові);

вроджені вади серця та серцева недостатність;

легенева недостатність, емфізема та хронічне обструктивне захворювання легень;

пухлини печінки та нирок.

Аби підтримувати рівень гемоглобіну в нормі, слід регулярно вживати продукти, багаті на залізо. Відстежувати свій рівень гемоглобіну можна, ставши донором, адже перед кожною кроводачею люди проходять безкоштовне обстеження.

 

Перелік закладів, де можна здати кров, шукайте за лінком

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x