Донатити можна не лише грошима, а й … кров’ю. Військові та медики ДСНС нагадують черкащанам, що кровоздачі рятують життя військових та цивільних, які постраждали внаслідок бойових дій. Донорство крові – це один із видів волонтерства, який не можливо замінити. Фронту постійно потрібна кров для того, щоб рятувати поранених захисників. Медики не припиняють нагадувати, що кров кожного, хто в цей час готовий поділитися нею з воїнами, надзвичайно цінна і може врятувати й не одне життя.
Віталій Зарубін, фельдшер медичної роти 118 бригади евакуаційного відділення розповідає, що здавати кров почав, відколи пішов на службу.
− У родині мене підтримують у цій благородній справі. Дружина й батько теж донори крові, хоча мій батько зараз служить. Часто здають кров мої побратими, коли на це є потреба. Я роблю донації регулярно, раз у три-чотири місяці, залежно від того, що здавав: кров чи плазму. Зараз у нашій країні триває жорстока війна, наші побратими, цивільні люди щодня отримують складні поранення. Нерідко саме кров може врятувати життя людей. Донорство – це один із видів допомоги бійцям, − наголошує фельдшер. − Зараз важливо всім українцям зрозуміти, що фронту потрібно допомагати: хтось − донатами, волонтерськими справами, а хто − донорством крові. Це теж дуже важливо, адже безпосередньо рятує життя. Підтримуйте наших бійців, здавайте кров!
Віталій розповідає, що в стабпунктах, мобільних госпіталях бувають випадки, коли терміново потрібна кров для захисників. Тоді доводиться шукати відповідну групу крові для донорства серед всіх, хто є поряд, інколи навіть серед медичних працівників.
Дмитро Ніконов, капітан, офіцер відділення підготовки 118 бригади став донором крові із початку повномасштабної війни. Зізнається, що саме це стало поштовхом.
− Я закликаю усіх, хто може, ставати донором крові. Нехай це буде вашою корисною звичкою. Війна триває, кожен чи то військовий, чи цивільний, які отримали складні поранення, потребують крові. А кожен донор крові може допомогти одужати пораненим та наблизити нашу Перемогу, − зазначає Дмитро. − У мене було три донації, це було екстрено, не було часу на роздуми, адже на вагах − людське життя. До речі, дуже багато моїх друзів, побратимів є донорами й регулярно здають кров.
Святослав Осаула, лікар-хірург, начальник відділення денного стаціонару медико-санітарної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Черкаській області крім того, що медик, ще й донор крові. Здає кров із студентських часів. Вже років із шість. Розповідає, що це свідомий вибір, адже ще коли був студентом-медиком зрозумів, для кого потрібна донорська кров, кому вона допомагає, рятує життя.
− Із того часу все й почалося. Оскільки в країні йде війна, стало більше свідомих людей, які розуміють навіщо це робити. Та їхньої допомоги не достатньо. На жаль, маємо багато поранених, людей, яких потрібно рятувати, − говорить Святослав. − Донорство – це не страшно, це корисно для організму та рятує життя. Звісно, донорам варто дослухатися до порад лікарів, дбати про своє здоров’я. На пункті переливання у вас візьмуть аналізи крові, тож ви пройдете ще й обстеження. Якщо все добре, вас допустять до здачі крові або її компонентів. Все це відбувається просто і майже безболісно, але реально рятує життя іншим. У нас, у медико-санітарній частині, весь медичний персонал – донори крові. Також до донорства на постійній основі дуже активно долучаються й рятувальники у пожежних частинах.