Рятувальники нагадали правила встановлення новорічних ялинок і пожежної безпеки вдома

Рятувальники нагадали правила встановлення новорічних ялинок і пожежної безпеки вдома

Установлювати новорічні ялинки в приміщеннях потрібно з обов’язковим дотриманням правил пожежної безпеки, розміщувати подалі від приладів, які можуть спричинити загоряння, і прикрашати сертифікованими гірляндами та якісними іграшками.

Про це розповів заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак.

«За кілька днів українці зустрічатимуть Новий 2024 рік і вже хтось установив у своїх домівках зелені красуні, хтось ще планує. Закликаємо всіх пам’ятати й дотримуватися правил облаштування новорічних красунь у помешканнях. Перш за все, ялинка повинна розміщуватися від приладів опалення, електрообладнання на відстані щонайменше 0,5 м. Деревця мають бути щільно та якісно закріплені на стійкій основі», – сказав він.

Рятувальник нагадав, що заборонено прикрашати ялинку іграшками з легкозаймистих матеріалів – вати, паперу, свічками, а також несертифікованими чи несправними гірляндами, встановлювати її на шляхах евакуації і проходах.

Роман Рудак пояснив, що в разі займання, спершу потрібно викликати пожежників і лише якщо немає загрози власному життю та здоров’ю, вимкнути ілюмінацію з розетки, за можливості повалити ялинку на підлогу й накрити цупкою тканиною. Він також наголосив, що в Україні діє заборона на використання піротехнічних засобів – салютів, феєрверків, петарди. За порушення закону громадян притягатимуть до відповідальності.

Водночас надзвичайник нагадав про елементарні правила пожежної безпеки вдома, у тому числі щодо користування пічним опаленням, і закликав обов’язково реагувати на сигнали повітряної тривоги.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x