На Черкащині працює 193 точки доступу до адмінпослуг

На Черкащині працює 193 точки доступу до адмінпослуг

Центри надання адміністративних послуг працюють у всіх 66 територіальних громадах Черкащини. Тут жителі можуть отримати від 222 до 400 актуальних послуг. Про те, як адмінпослуги роблять ще доступнішими для жителів області, розповів директор департаменту регіонального розвитку ОВА Роман Карманнік, інформують у пресслужбі Черкаської ОВА.

Перший центр надання адміністративних послуг розпочав роботу в Черкасах у 2012 році. На кінець 2013 року такі центри діяли при 20 райдержадміністраціях і 5 міськвиконкомах. Із початком децентралізаційної реформи на Черкащині значно активізувалася робота й зі створення ЦНАП. Найбільше їх відкрили за підтримки міжнародних партнерів у 2021 році – 30 осередків.

– Центри надання адміністративних послуг є важливою частиною реформи децентралізації в Україні, – зауважив Роман Карманнік. – Адже наближення послуг до людей – головна ідея реформи. Наразі всі 66 територіальних громад області створили ЦНАП і виконали відповідні норми законодавства. Останнім відкрили ЦНАП у Виноградській тергромаді. Загалом на Черкащині працює 193 точки доступу до адмінпослуг. І їхня кількість зростатиме надалі.

За словами директора департаменту, через мережу ЦНАП Черкаської області торік надали більше 600 тисяч адмінпослуг. Це майже на 100 тисяч більше, ніж у 2022 році. Найзапитанішими є реєстраційні пенсійні, земельні, паспортні послуги, підприємницька діяльність та ін.

– Із липня 2023 року в ЦНАПах Черкащини стали доступними послуги у сфері соціального захисту ветеранів та членів їхніх родин, – зауважив Роман Карманнік. – Це послуги щодо призначення субсидій і пільг, надання статусу учасника бойових дій, призначення грошової допомоги та ін. Загалом їх натепер 20. Уже надаго майже тисячу.

Також ОВА спільно із працівниками центрів працює над підключенням до державних реєстрів. В області збільшується кількість ЦНАП, де громадяни можуть отримати паспортні послуги. Зокрема, таке обладнання мають Черкаська, Уманська, Білозірська, Балаклеївська, Смілянська, Ватутінська, Ротмістрівська тергромади. Планують запровадити цю послугу Леськівська, Червонослобідська, Христинівка тергромади.

ЦНАП Ватутінської, Черкаської, Уманської, Смілянської, Леськівської тергромад мають обладнання для видання посвідчень на реєстрацію транспортних засобів і водія. Планують його закупівлю коштом місцевого бюджету Тальнівська, Червонослобідська, Ладиженська, Христинівська, Монастирищенська, Мліївська тергромади.

Надалі на рівні області планують розширювати мережу ЦНАП за рахунок віддалених робочих місць, а також працювати над підвищенням кваліфікації кадрів.

– Торік ми провели 7 онлайн-семінарів для фахівців ЦНАП, цього року маємо на меті залучити до навчань 560 працівників, – відзначив посадовець. – Посилюватимемо роботу щодо надання послуг ветеранам, членам їхніх родин. Також важливим напрямом є забезпечення доступного середовища у центрах надання адмінпослуг.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x