«Всеукраїнська мистецька палітра» вшосте розгорнулась у залах Черкаського художнього музею

«Всеукраїнська мистецька палітра» вшосте розгорнулась у залах Черкаського художнього музею

25 січня у Черкаському художньому музеї відбулося велелюдне відкриття Всеукраїнської виставки «Молодіжна мистецька палітра». Ця виставка є щорічною і вже давно стала очікуваною. Щороку традиційно таку виставку молодих художників зазвичай приймає й Черкаський музей “Кобзаря”. Її організовують спільно з Творчою спілкою «Черкаська обласна організація Національної спілки художників України». Однак робіт, надісланих для експозиції виставки, зазвичай настільки багато, що до експонування доєднується Черкаський художній музей. Цього січня обидва заклади виставили більше ніж 200 робіт молодих художників. Виставка є доступною до відвідування до 18 січня включно.

Серед учасників «Всеукраїнської мистецької палітри» − молоді обдарування Києва, голова та члени Молодіжного об’єднання міста Києва, перспективні молоді художники з Кам’янки, Вінниці й звісно свої, черкаські початківці-митці.

Свої графічні та проєктні роботи, роботи з дизайну представили на розсуд студенти Черкаського державного технологічного університету.

Живописні, графічні та фотороботи − студенти Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького. Цікаві роботи показали на широкий загал студенти Черкаського бізнес-коледжу та Черкаського художньо-технічного коледжу. Куратором виставки є голова Черкаського відділення молодіжного об’єднання Спілки художників України, відомий черкаський митець Володимир Яковець.

Виставка цілком збігається за змістом та наповненням зі своєю назвою. Адже у двох черкаських музеях одночасно можна побачити всю багатющу палітру художньо-мистецьких жанрів − це власне живопис, графіка, фотороботи, дизайн, роботи з використанням штучного інтелекту та інші інноваційні жанри сучасного мистецтва.

− Сьогодні у нас не лише свято. Адже ті, хто отримав можливість показати на загал свої роботи вперше, дійсно святкують дебютний вихід у світ. Це день великого експерименту викладачів та учнів, − зауважила директорка Черкаського художнього музею Ольга Гладун.

− Для мистецтва не може бути кордонів та перепонів. Зараз усі ми проживаємо складний та водночас цікавий час. Я впевнена він має відображатися в роботах художників. А вони не мають боятися це робити. Нехай не фарбами зображати дійсність, а за допомогою елементарних підручних художніх засобів − ручки та олівця. Бо художник і його роботи завжди були відображенням часу. Слава Богу і ЗСУ в нас у Черкасах відносно спокійно. Тому є можливість розвиватись творчо й зараз. Нехай вогник творчості ніколи не гасне для всіх вас. Шукайте завжди шляхи, аби виплеснути своє наболіле саме у своїй творчості, − дала настанову молодим художникам завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ Інна Яковець.

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x