Епідемпоріг із захворюваності на грип та ГРВІ перевищено в усіх чотирьох районах області

Епідемпоріг із захворюваності на грип та ГРВІ перевищено в усіх чотирьох районах області

В області ускладнюється ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ. За попередній тиждень на ці недуги на Черкащині захворіли 9 860 осіб, із них понад 5100 – діти. Про це повідомляють у ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Показник захворюваності на 85,4% перевищує епідпоріг, розрахований для області, та на 12,7% більший, ніж за попередній тиждень. Епідпоріг перевищено у всіх чотирьох районах області, найвищі показники – у Черкаському та Золотоніському районах.

Минулого тижня було госпіталізовано 572 особи, з них – 347 дітей. Зареєстровано один летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції (30-річна жінка, яка була не щеплена проти COVID-19).

Вірусологічною лабораторією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб з початку епідсезону досліджено понад 4300 зразків біоматеріалів від хворих із підозрою на COVID-19, у 20% був підтверджений цей діагноз. Також проведено майже 700 досліджень на грип та ГРВІ, у 48% були виявлені збудники тих чи інших захворювань: віруси грипу типу А, парагрипу, респіраторно-синтиціальні віруси, аденовіруси, риновіруси, метапневмовіруси.

За оперативною інформацією наразі призупинено навчання у форматі «офлайн» у 42 школах області. Ще 28 закладів перейшли у формат змішаного навчання – окремі класи вчаться дистанційно.

«Ще раз хочу підкреслити, що найефективнішим засобом профілактики грипу, COVID-19 є вакцинація», – наголосив Володимир Папач.

В області продовжують функціонувати 88 пунктів щеплень, також проводяться виїзні вакцинальні акції двома спеціальними автобусами Черкаського обласного ЦКПХ.

«З цією метою з початку року ми уже здійснили виїзди до 11 сіл нашої області, в ході яких безкоштовні щеплення, зокрема від COVID-19, отримали майже 200 жителів», – повідомив генеральний директор Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x