На Уманщині дитина захворіла на правець

На Уманщині дитина захворіла на правець

У Черкаській області зареєстрували випадок правця у 13-річної жительки Уманського району. Потерпілу шпиталізували до КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня ЧОР». Їй надають кваліфіковану медичну допомогу, повідомляють у ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

При проведенні епідрозслідування встановлено, що дівчинка отримала травму та не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Фахівцями Черкаського обласного ЦКПХ проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, а також необхідних лабораторних досліджень.

За останні 10 років на Черкащині зареєстровано 6 випадків захворювань на правець. Серед тих, хто захворів, 5 дорослих та 1 дитина. Останній випадок був зафіксований у 2023 році. Усі хворі не мали щеплень проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» наголошує: під час війни ризики травмувань, ушкоджень та можливості інфікуватись збудником правця зростають.

Правець – важка інфекційна хвороба з групи ранових інфекцій, яка спричиняється анаеробними мікробами Clostridium tetani, що живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Симптоми захворювання можуть з’явитися протягом 3−21 дня після зараження.

Характерні симптоми правця:

– стиснення щелеп, судоми мімічних м’язів,

– проблеми з ковтанням,

– утруднена мова,

– ускладнене дихання,

– болісна напруга у всьому тілі, судоми.

Залежно від тяжкості перебігу летальність від цієї хвороби варіює від 10% і вище.

Надійним методом захисту захисту від правця є вакцинація!

Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x