Із березня черкащанам проіндексували пенсії

Із березня черкащанам проіндексували пенсії

Із першого березня жителям Черкащини проіндексована пенсія. Перерахунок пенсій із 1 березня 2024 року проведено без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ. Про це інформують в ГУ Пенсійного фонду України у Черкаській області.

23 лютого Уряд ухвалив постанову № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році». Документом  передбачено:

проведення індексації пенсії;

підвищення розмірів мінімальних пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи;

збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат окремим віковим категоріям пенсіонерів.

Індексації підлягають пенсії, призначені до 31 грудня 2023 року включно. Розмір збільшення пенсії в результаті перерахунків не може бути меншим за 100 грн та більшим за 1 500 грн.

Крім того, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», із 1 березня 2024 року разом із щорічною індексацією пенсій здійснюється перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року.

У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 2 093 грн до 2 361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

До пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір яких після індексації не підвищується, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн.

Розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім осіб з числа військовослужбовців строкової служби), із урахуванням розмірів індексації, встановлених із 1 березня 2022 року та 1 березня 2023 року.

Мінімальних розмірів пенсій по інвалідності особам з інвалідністю з числа військовослужбовців.

Мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пенсії за особливі заслуги перед Україною, встановленої реабілітованим борцям за незалежність України у XX столітті, у розмірі 4 200 грн.

Розмірів пенсій, призначених відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Постанова передбачає додаткові гарантії мінімальних пенсійних виплат

Розмір пенсії непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, не може бути нижче 3 370 грн.

У пенсіонерів, яким виповнилося 80 років та які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 25 років чоловіки та 20 років жінки, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 3 370 грн.

У пенсіонерів віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, розмір пенсійної не може бути нижче 3 240 грн.

Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їх страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата обчислюється в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 240 грн. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок із числа осіб у віці від 75 до 80 років не може бути меншим ніж 3 240 грн.

У пенсіонерів віком до 70 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, у осіб з інвалідністю І групи  розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 980,00 грн.

У інших категорій пенсіонерів, які не працюютьрозмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 725,00 грн.

Розмір збільшення пенсії в результаті вищезазначених перерахунків не може бути меншим за 100 грн та більшим за 1500 грн.

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x