У березні черкащанам нарахують проіндексовані пенсії

У березні черкащанам нарахують проіндексовані пенсії

Без додаткових звернень і в автоматичному режимі. Уже з березня в області нараховують збільшені та проіндексовані пенсії. На скільки збільшилися пенсійні виплати черкащанам, розповів начальник ГУ Пенсійного фонду України в Черкаській області Олександр Супряга, інформують про це в пресслужбі Черкаської ОВА.

Підвищення та індексація пенсійних виплат зумовлені збільшенням прожиткового мінімуму. Загалом коефіцієнт індексації становить майже 8 %. Перераховували ті пенсії, які були призначені до 31 грудня 2023 року. Сума збільшення пенсії за результатами перерахунку не може бути нижчою 100 грн, але не більше 1 500 грн.

– Загалом по області проіндексовано 374 тисячі пенсійних виплат, – зауважив Олександр Супряга. – Середній розмір підвищення становить 270 грн. Тож середній розмір пенсійної виплати збільшився по регіону на 356 грн. Тепер він становить 5 019 грн. На сьогодні, унаслідок проведеного перерахунку пенсій, мінімальна пенсія становить 2 361 грн, а максимальна – 23 610 грн.

Розмір пенсії пенсіонерів, які не працюють, досягли 65 років та отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, не може бути нижче 3 370 грн.

У пенсіонерів, яким виповнилося 80 років та які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж 25 років чоловіки та 20 років жінки, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 3 370 грн.

У пенсіонерів, віком від 70 до 80 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, розмір пенсійної не може бути нижче 3 240 грн.

Пенсіонерам, яким виповнилося 70 років, але їхній страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата обчислюється в розмірі, пропорційному до набутого страхового стажу, виходячи з розміру мінімальної виплати 3 240 грн.

У пенсіонерів, віком до 70 років, які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки, у осіб із інвалідністю І групи, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 980 грн.

В інших категорій пенсіонерів, які не працюють, розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2 725 грн.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x