Хата чумака в Моринцях: знищення чи реконструкція?

Точка зору - це місце, де жителі Черкаської області можуть вільно висловити свою думку стосовно проблем та подій, актуальних для Черкащини.
Дата: 25-10-2013, 11:49

Олександр Комаренко, генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка»:
"Це не руйнація, а реставрація, "


Фахівці під час огляду виявили, що дах історичної оселі дірявий, а всередину пройти взагалі неможливо. Більшість дерев’яних конструкцій згнила, тому й узялися за повну реконструкцію. Кожен брусок розібраної хати підписали і при оновленні автентику відтворять.
Відновлену хату поставлять на бетонний фундамент. Є акти обстеження, є зауваження будівельників. Усе, що сьогодні робиться, робиться згідно з проектом. Це не руйнація, а реставрація. В Міністерстві культури не відкидає, що оновлена садиба чумака стане частиною Національного заповідника.
Ірина Геращенко, народна депутатка від «УДАРу»:
"Ми вимагатимемо звільнення Тулуба"


Коли до 200-річчя від дня народження Шевченка в Моринцях руйнують двохсотлітню хату, і все це відбувається за попустительства губернатора, то це говорить про те, що ця влада не є європейською, культурною, не знає, що таке гуманітарна політика й уміє лише дерибанити гроші. Чому вони не зруйнували гелікоптерний майданчик за 139 мільйонів? А хату, яка є надбанням, без камер зваляти...
Депутати від опозиції вже підготували запит до Генеральної прокуратури України з вимогою дати оцінку місцевій владі, зокрема губернатору Тулубу й усім, хто був причетний до руйнації історичного об’єкта.

Наскільки мені відомо, вже не лише політики, а й громадські діячі почали збір підписів до Президента з вимогою звільнити губернатора Тулуба з посади. Тому що не може людина очолювати область, яка такими діями вступає в історичну дату. Ми будемо порушувати це питання на найвищому рівні.
Підтримую думку Олександра Комаренко
Підтримую думку Ірини Геращенко
Не поділяю жодної думки

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода