Найбільше черкащани страждають від серцево-судинних хвороб

Найбільше черкащани страждають від серцево-судинних хвороб

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ інформують, що в Черкаській області має місце від’ємний рівень природного приросту населення, зумовлений низькою народжуваністю та високою загальною смертністю.

Смертність та від’ємний приріст населення пояснюються віковою структурою населення області (значна кількість людей старшого віку, особливо в селах), незадовільною економічною ситуацією та процесами міграції за кордон із початку повномасштабного вторгнення. А також тим, що частина населення області проживає в зоні посиленого радіологічного контролю та негативного впливу факторів навколишнього середовища.

У 2023 році зросла загальна неінфекційна захворюваність населення області на 6,4 % проти 2022 року, зокрема зросла первинна захворюваність населення на 11,2 %.

Спостерігався ріст захворюваності дитячого населення віком від 0 до 17 років на 15,7 %, зокрема первинної захворюваності на 20,9 %.

У структурі загальної захворюваності дорослого населення області впродовж 3-х останніх років перше місце стабільно займають серцево-судинні захворювання (31,1 %), друге – хвороби органів дихання (12,4 %), третє – хвороби кістково-м’язової системи (8,8 %), четверте – хвороби органів травлення (8,6 %).

За рівнем загальної неінфекційної захворюваності населення у 2023 році серед лідерів були Золотоніська, Уманська, Черкаська, Звенигородська територіальні громади.

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x