На Черкащині 16 людей сплатили штрафи за порушення правил пожежної безпеки

На Черкащині 16 людей сплатили штрафи за порушення правил пожежної безпеки

За прогнозами синоптиків цього тижня очікується найвищий рівень пожежної небезпеки − 5 клас. У результаті можемо спостерігати збільшення пожеж в екосистемах. Про ситуацію з пожежами в екосистемах регіону повідомила Оксана Крутоус, начальниця сектору агітаційної та пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Черкаській області. Про це інформує власний кореспондент «Нової Доби».

− На сьогодні вже зафіксовано 131 пожежу в екосистемах області, в порівнянні зі 129 торік. Ми бачимо невеликий, але ріст пожеж. Тому на це варто звертати увагу, − зазначає Оксана Крутоус.

Загалом протягом цього року під час профілактичних рейдів до адміністративної відповідальності притягнено 16 громадян. Вони сплатили штрафи на загальну суму 48 тис. 960 грн.

За порушення вимог пожежної безпеки передбачено такі штрафи:

– за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя без дотримання встановленого порядку (ст. 771 КУпАП) накладається штраф на громадян від 3 060 грн до 6 120 грн і на посадових осіб − від 15 300 грн до 21 420 грн;

– за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ст. 77 КУпАП) накладається штраф на громадян від 1 530 грн до 4 590 грн і на посадових осіб − від 4 590 грн до 15 300 грн;

Основними причинами виникнення займання, за словами начальниці сектору агітаційної та пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Черкаській області, є порушення правил  пожежної безпеки під час відвідування лісів, випалювання сухої рослинності та її залишків, недотримання  заходів пожежної безпеки при проведенні польових робіт. 90 % таких пожеж спричинені людським фактором та недбалістю.

Управління області проводить низку заходів для запобігання пожежам, зокрема:

– ініційовано обстеження протипожежного захисту населених пунктів (котеджів, товариств), що розташовані безпосередньо у лісових масивах або поблизу них

– рейдові відпрацювання населених пунктів, які прилягають до зони лісів;

– інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення.

Для запобігання та моніторингу ситуації з пожежами використовують безпілотні літальні апарати. В області вже є зафіксований випадок виявлення палія за допомогою квадрокоптера. Порушника притягнуто до відповідальності.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x