На Черкащині зафіксували 45 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції

На Черкащині зафіксували 45 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) із 17 по 23 травня (21-й тиждень 2024 року), який проведено фахівцями ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ», в області зареєстровано 45 випадків захворювань на ГКІ.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення – 3,89, що на 36,6 % нижче, ніж за аналогічний період торік (71 випадок та 6,14 відповідно).

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіли: у Черкаському районі – 28 осіб (інтенсивний показник – 4,83 на 100 тис. населення), Уманському – 7 осіб (2,83 на 100 тисяч населення), Звенигородському – 6 осіб (3,09 на 100 тисяч населення).

У структурі зареєстрованих ГКІ гастроентероколіти невстановленої етіології складають 68,9 %, гастроентероколіти встановленої етіології – 20 %, сальмонельоз – 11,1 %. Ротавірусна інфекція у складі ГЕК встановленої етіології – 44,4 %.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Ватутінської, Звенигородської, Жашківської, Черкаської територіальних громад, а випадки ротавірусної інфекції – Канівської, Уманської та Черкаської територіальних громад.

Упродовж 21-го тижня 2024 року в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку вірусного гепатиту А, шигельозу.

В осередках інфекції проведені всі необхідні протиепідемічні та профілактичні заходи.

 

За інформацією ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba              

 

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x