Торгівля людьми: на Черкащині виявили випадки трудової та сексуальної експлуатації

Торгівля людьми: на Черкащині виявили випадки трудової та сексуальної експлуатації

Сьогодні Європа відзначає День боротьби із торгівлею людьми. Прихильники цього дня кажуть, що він необхідний для консолідації діяльності органів та НУО, які протидіють сучасному рабству, а також для підвищення рівня обізнаності з негативним феноменом – торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми, адже те, що вважають нині застарілою проблемою, насправді набуло сучасних форм. Нині найпоширенішими формами рабства вважають трудову, сексуальну експлуатацію, а також примус до сороміцьких чи відразливих дій (втягнення у злочинну діяльність). За статисткою, в Україні 91 % постраждалих – це саме ті особи, що постраждали від трудової експлуатації, на Черкащині цей показник складає 46 %, інформує власний кореспондент.

Як показують дослідження світової організації «Walk free foundation» нині перебуває у рабстві 45,8 млн осіб. Мають на увазі, що люди народилися в неволі, викрадені на роботу чи в сексуальне рабство проти своєї волі. Члени організації виявили рабів у близько 167 країнах світу. Найбільше – в Індії, там у неволі перебуває 18, 4 млн осіб. Водночас, найбільша кількість рабів у Кореї, де кожен 20 житель – перебуває у неволі. Про це розповідають у благодійній організації «Від серця до серця», які вже понад два роки займаються протидією торгівлі людьми на теренах Черкащини.

– «Людина – не товар! Цінність людського життя – не предмет торгівлі!» – це ключові тези усіх наших заходів щодо протидії торгівлі людьми. Ми не усвідомлюємо цінності свободи дій, руху, вибору роботи, поки не відчуємо обмеження в цьому. Є шокуюча статистика, що нині у рабстві перебуває більше людей, ніж у часи, коли це було узаконено. Тому ми маємо постійно пам’ятати про цю проблему, привертати увагу громадськості та бути інформаційно озброєні, – пояснює Марина Стадник, фахівець БО «Від серця до серця».

Марина Стадник зауважує, що за останні півтора року лише їхня організація виявила на території Черкащини 19 осіб, що постраждали від ситуації торгівлі людьми.
– Є випадки, коли постраждалі перебувають закордоном, тому надаємо підтримку і супровід рідним. За 2017 рік ми виявили 13 осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Із них – 6 трудова експлуатація, 1 – сексуальна, 1 – змішана (і трудова, і сексуальна), 5 – втягнення у злочинну діяльність. Щодо офіційних статусів постраждалих від торгівлі людьми, за 2017-й на Черкащині їх отримали 7 осіб, і 1 статус нині перебуває на розгляді у Міністерстві соціальної політики, – резюмує Марина Стадник.

Торгівля людьми: на Черкащині виявили випадки трудової та сексуальної експлуатації

Лише у 2015 році Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні надала допомогу 740 постраждалим від трудової, сексуальної та інших форм експлуатації. За даними дослідження Міжнародної організації з міграції, кожен п’ятий українець готовий погодитися принаймні на одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. А За період з січня по червень 2017 року Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні виявило 639 осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 23 країнах, зокрема в Україні, та надало їм допомогу. Цей показник на 30 % вище порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Підвищення уразливості населення щодо ризику потрапити у ситуацію торгівлі людьми ймовірно пов’язане із затяжним конфліктом, а також політичною, економічною та соціальною нестабільністю в Україні.

Серед випадків, які виявили на Черкащині, основною країною-експуататором «живого» ресурсу є Україна, а загальна статистика по державі визначає Росію на першому місці із трудової експлуатації людей.

Ганна Половинка

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x