Як їсти менше цукру?

Як їсти менше цукру?

Солодкі страви люблять не тільки діти, а й дорослі. Але якщо обмежити вживання цукру першими можна наказом батьків, то другим доводиться обмежуватися самим. Якщо завести деякі звички, скоротити можна без відмови від того ж шоколаду.

 

Поради щодо обмеження вживання цукру

 

Приємно перебувати на природі, перед телевізором, екраном комп’ютера або в залі кінотеатру з шоколадкою чи тістечком у руках. Причому без уваги з’їдається не одна порція, додаючи поступово зайві кілограми. Щоб у гостей азартних майданчиків, зокрема Джі Джі Бет, не було зайвої ваги, рекомендується скористатися такими порадами:

1. Попередньо вивчити склад продукту. Білі кристали знаходяться навіть у тих товарах, де їх начебто не повинно бути. Цукор видається універсальним смаковим підсилювачем і водночас консервантом. Його можна виявити в хлібі, ковбасних виробах, кетчупах, соусах італійської кухні, рослинному молоці, кашах, що швидко варяться. Солодке має й інші назви — декстроза або мальтоза, а також звичайна та чорна патока.

2. Тому варто поцікавитися інгредієнтами не тільки хлібної випічки з кетчупом, а й солодкого до чаю. Одні містять чистий білий порошок, інші — корисні натуральні аналоги, причому смаком вони не відрізняються. Наприклад, стевіолглікозид є екстрактом південноамериканської рослини. Інгредієнт досить солодкий, але негативно на рівень цукру в нашій крові не впливає.

3. Не переїдати солодких фруктів. Багато плодів мають середній або низький глікемічний показник, але є і підвищений, коли кров насичується цукром. Такими позиціюються банани, деякі види хурми, виноград, варений гарбуз, буряк.  Але якщо вдень вжито багато фруктів, тістечка з цукерками краще перенести на наступний день.

4. Їсти більше повільних вуглеводів. З’їдаючи шоколадку або солодку булочку, людина отримує швидкий заряд енергії. Сили на процес не витрачаються — глюкоза відразу йде в кров. Якщо використовувати повноцінне харчування, корисні перекуси, відчуття голоду зникне надовго.

5. Денне меню потрібно урізноманітнити повільними або складними вуглеводами — злаковими культурами, бобовими, горіхами, іншими фруктами, овочами. Останні розщеплюються набагато довше порівняно з цукровими. Тому глюкоза всмоктується кров’ю більш рівномірно, без створення небезпечних концентрацій і порушення обміну речовин.

6. Рідина. Іноді організм підміняє спрагу відчуттям голоду. Отже, перед вживанням цукерок рекомендується випити чашку води. Для надання смаку достатньо покласти шматочок апельсина, ягоду.

7. Не їсти на бігу або перед телевізором, комп’ютером. Випиваючи на бігу пляшку коли або капучино, людина залишає наведений захід їжі без уваги. Але організм його запам’ятає і додасть зайві кілограми. Тому перекус рекомендується робити осмисленим для контролю вживаної їжі.

8. Висипатися. Брак бадьорості без повноцінного сну часто обертається вживанням швидких вуглеводів — шоколаду, тістечок та інших кондитерських виробів. Брак сну породжує утворення стресу, що генерує гормон апетиту — грелін.

9. Готувати десерти самостійно. Операція дасть змогу контролювати вміст цукру. Наприклад, замість трьох ложок кристалів покласти одну. Джем замінити яблучним пюре, медом.

Чаювання краще без цукру

 

Захід часто супроводжується вживанням дуже солодких страв. Останні рекомендується замінити продуктами без цукру. Альтернативою стануть кондитерські вироби зі стевіолглікозидом, який містить природний пребіотик — інулін. Але й не забувати про збалансоване харчування.

 

*партнерський матеріал

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x