Табурець: Черкащина виробляє від 40 до 60 % електроенергії, що споживає

Табурець: Черкащина виробляє від 40 до 60 % електроенергії, що споживає

У Черкаській області розпочали підготовку до майбутнього опалювального сезону. Про її перебіг поінформував начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Нині найбільше на стан енергосистеми в області та в Україні в цілому впливають атаки ворога.

− Ми розгортаємо відповідні плани реагування на випадок надзвичайних ситуацій, у тому числі часткового та повного відключень електроенергії. Із урахування ризиків, що виникають на сьогодні, основну увагу приділяємо захисту об’єктів критичної інфраструктури, адже наслідки прильотів найбільше відчуваються, коли ці об’єкти незахищені. Основне на сьогодні − це забезпечення альтернативними джерелами, резервним живленням та формування резервного запасу палива, − наголосив Табурець.

Теплоенергетика області забезпечена генераторами на 99 %, водопровідне й каналізаційне господарство − на 98 %. Нині ж працюють над придбанням 80 генераторів.

− Ще один із напрямів – це підготовка техніки та персоналу до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Обласний центр спільно з комунальними та обласними службами відпрацювали план реагування на надзвичайні ситуації, зокрема в частині переключень споживачів із одного генеруючого підприємства до іншого. Також пропрацьований варіант острівного вимкнення, коли область залишиться відключеною від зовнішнього надходження, − зазначив начальник ОВА.

До слова, на сьогодні Черкаська область виробляє від 40 до 60 % електроенергії, що споживає.

Також на Черкащині розвивається розподілена генерація електричної енергії.

− Зараз активно працюємо в напрямі встановлення когенераційних установок. Наразі в області їх 10. Це установки, що одночасно можуть виробляти й тепло, й електроенергію, − повідомив Табурець. − Саме розподілена генерація дає можливість бути набагато стійкішими, коли вражаються великі об’єкти генерування електроенергії. Із цих установок – 5 є на комунальних підприємствах і 5 − у приватного бізнесу. Крім цього, 11 таких установок готуються до встановлення. Також активно працюємо із іноземними партнерами, щоб отримати ще.

Нинішні відключення електроенергії зумовлені якраз великими пошкодженнями електрогенерації й транспортування електрики.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x