Проєкт «Ти − Переможець»: арт-терапевтка Людмила Скрипник

Проєкт «Ти − Переможець»: арт-терапевтка Людмила Скрипник

Людмила Скрипник, спеціаліст із арт-терапії проєкту «Ти – Переможець»

Закінчила Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького за спеціальністю вчитель біології. Певний час працювала біологом у дитячій лабораторії. Після декрету влаштувалася працювати до дитячого протитуберкульозного санаторію «Руська Поляна». Тут досі працює як вчитель біології та вихователь. Після закінчення уроків зазвичай приступає до роботи вихователем. У санаторії − уже шостий рік.

− Якщо говорити відверто, то мені моя робота дуже подобається. Хоча насправді виховувати дітей − це не просто. Я ні на хвилинку не пошкодувала, що обрала професію вчителя, бо обожнюю працювати з дітками і ділитися з ними своїми знаннями. Люблю прищеплювати їм любов до всього живого та прекрасного.

У групі продовженого дня в нашому санаторії займалась із дітками тим, що зараз називають арт-терапією. Це допомагає їм розвантажуватись емоційно. У нашому закладі виховувались діти із соціально незахищених сімей, будинків сімейного типу, були й дуже складні діти. Тоді арт-терапія стала більше моїм хобі й чудовим таким додатком до професії вчителя.

Зараз я маю в своєму педагогічному багажі дуже багато напрямків із арт-терапії. Це − вироби з паперу, пластилину, стрічок. Навчаю дітей виготовляти ляльку-мотанку та інші оберегові речі. Не стою на місці й сама намагаюсь розвиватись − навчаюсь на різноманітних курсах та майстер-класах, удосконалюю свої знання як вчителя та вихователя. Збираю нові техніки, щоб було чим поділитись із дітьми та обов’язково зацікавити їх.

Участь у проєкті «Ти – Переможець» не була для мене несподіваною. Адже він став продовженням усього того, що додає мені сенсів як учителю. Так і на проєкті ми з колегами проявили себе не лише як арт-терапевти, але й як педагоги. Ми працювали з різними дітками, які мали психологічні проблеми. Нам удалося знайти з ними спільну мову та контакт доволі легко. Це говорить про наш фаховий рівень. У Чигирині, зокрема, ми контактували з багатьма дітьми, які мають психологічні проблеми. В одному з місцевих інтернатів працювали з інклюзивними дітками. Тішить душу те, що ми з ними подружилися і знайшли спільну мову.

 

Що означає для мене проєкт «Ти – Переможець»? Цей проєкт для мене показав наявно, що правильно обрала свій професійний шлях.

Як жінка, яка є мамою, переконана, що діти − це маленькі люди, які конче потребують саме материнського ставлення, потребують простого людського теплого спілкування. А сьогодні, коли в країні війна, і в дітей напружений емоційний стан, лікувальним може бути будь-яке добре слово.

Як учасниця проєкту намагаюсь подарувати частинку свого тепла під час наших чудових арт-терапевтичних занять. Я зворушена, коли бачу, що, наприклад, зробленого під час занять котика з паперу, діти прикладають до грудей і лягають із ним спати. Таким чином вони сигналізують дорослим, як їм важливо мати друга поряд із собою. Для мене проєкт «Ти – Переможець» це більше про велике серце й велике добро.

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x