Проєкт «Ти-Переможець»: Тетяна Очеретяна, одна із засновниць

Проєкт «Ти-Переможець»: Тетяна Очеретяна, одна із засновниць

Тетяна Очеретяна, секретар клубу «Ротарі-Черкаси», одна із засновниць проєкту «Ти-Переможець», директорка інформаційного агентства «Нова Доба», авторка проєкту «Казка в музеї»:

− Два роки тому, коли народилась сама ідея проєкту та перша його частина, в телекомпанії «ВІККА», разом із письменницею Анною Григорович та психологинею Людмилою Бондаревською зняли неймовірно чудові телепередачі, які набули тоді популярності. Казкотерапія від Анни Григорович із коментарями професійного психолога Людмили Бондаревської тоді та й наразі є актуальними. Це був такий собі експеримент, який виявився вдалим та затребуваним. Є запит − від педагогів та від батьків. Ми відчували, що проєкт потребує не просто подовження в часі, а й розвитку. Так народилася ідея − поєднати казку з роботою психолога. А щоб дітям не було сумно просто слухати казку, адже діти − такі собі непосидючі особистості, ми приєднали до нашої роботи майстрів.

Друга частина нашого проєкту, яка щойно підійшла до завершення, полягала в тому, що ми проводили заняття з казкотерапії та арт-терапії з дітками Черкащини, які постраждали від війни. Це діти внутрішньо переміщених родин, діти, батьки яких загинули на війні й від наслідків війни. Ми відвідали різні громади. Звісно не «накрили» абсолютно всю область. Проте, маю надію, що проєкт і надалі розвиватиметься. От тоді й надолужимо.

Отже, ми встигли побувати в Чигирині, Каневі, Драбові, Золотоноші, у Черкасах. Дякую за співпрацю місцевим органам самоврядування названих містечок та селищ. Зокрема, управлінню соціального захисту Чигиринської територіальної громади. Дуже вдячні за співпрацю Черкаському обласному краєзнавчому музею. Та частина, що відбувалась саме в цьому закладі, «Казка в музеї», є для мене дуже цінною та близькою. Адже це частина й мого авторського проєкту «Казка в музеї». Дякую всім, хто взяв активну участь і вклав частинку свого серця та своєї душі у цей неймовірний проєкт. Бо інакше − не можна. Усі, хто є дотичним до нього, без перебільшення віддали йому частину свого життя. І у жодному разі не шкодуємо про це! Бо діти − це такий собі мега потужний магніт і водночас сильний заряд, яким вони діляться з оточуючими. Ми відчули свою потрібність, зворотній зв’язок, радість спілкування. Коли, наприклад, відвідували дітей із Канева та Чигирина вже не один раз, то чули таке зворушливе: «Ми за вами скучили» і навздогін: «А ви ж ще до нас приїдете?!». Це були такі щемливі та приємні моменти, заради яких мабуть і варто жити та організовувати такі проєкти.

Підсумки роботи потрібно підбивати фахово. І я дуже вдячна психологині Анастасії Заболотній, яка зробила опитування серед дітей на початку й наприкінці наших циклів зайнять. Завдяки цьому ми бачимо дійсно прогресивні результати.

Я пишаюсь нашою командою, яка створилась врешті в процесі роботи над проєктом. Вірю і переконана, що цей проєкт і надалі буде розвиватись.

Мені дуже приємно, що на основі наших занять ми створили ютуб-канал. Він послуговує для того, щоб охопити якомога більшу дитячу аудиторію. Ми хочемо бути ще й прикладом для наслідування для широкого загалу вчителів, вихователів, психологів, майстрів та митців. Насправді, бути небайдужим − зовсім не складно. Такі заняття можуть проводити із своїми дітками і мами, і бабусі, й інші родичі. Читати казки та щось разом майструвати. При цьому обов’язково прислухатись до порад професійного психолога.

Ютуб-канал − це окрема частина проєкту «Ти – Переможець». Я дуже пишаюсь ним, адже безпосередньо причетна до його створення разом зі своєю медіа-командою «Нової Доби». Я сподіваюсь на розвиток контенту, бо на нього є потреба і є запит. Звісно, ми вже маємо аудиторію. Ми хотіли бути корисними і нам це вдалося!

Головне − ми виконала ту місію і ті завдання, які перед собою ставили на початку проєкту. І я дуже дякую всім, хто реалізовував, втілював задумане, хто підтримував, хто надавав фінансову допомогу. У цей час ми щиро дякуємо друзям із США та Німеччини. Низький уклін за розуміння нашої ситуації, за підтримку наших українських дітей і родин, які конче цього потребують. Усім причетним − низький уклін!

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x