У Черкаській області виявили порушення в одній із лікарень: результати моніторингу НСЗУ

У Черкаській області виявили порушення в одній із лікарень: результати моніторингу НСЗУ

Національна служба здоров’я України під час пресбрифінгу з представниками регіональних медіа розповіла про проведення моніторингу роботи медзакладів, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, пологах та медичну допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках за Програмою медичних гарантій (ПМГ) у регіоні. Про це повідомляє кореспондентка «Нової Доби».

За результатами автоматичного моніторингу (безперервного дистанційного аналізу електронних медичних записів) зафіксовано порушення в Черкаському пологовому будинку. До закладу є зауваження щодо доцільності перебування вагітних протягом однієї доби за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». Від початку 2024 року виявлено 84 електронні медичні записи, що свідчать про таку практику.

Водночас автоматичний моніторинг Чорнобаївської багатопрофільної лікарні показав, що в медзакладі дотримуються правильного маршруту пацієнтки під час надання допомоги при передчасних пологах до 34 тижнів.

Голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак зазначила: «При виявленні порушень ми будемо вживати відповідних заходів. Щоб цього уникнути, надавачам важливо дотримуватися прописаних у договорі вимог. Якщо заклад не надає безпечну, повноцінну і безоплатну медичну допомогу, то договір із ним розірвуть».

Однією з підстав для здійснення моніторингу є скарги пацієнтів на медичні заклади. За період 2023−2024 року НСЗУ отримала 77 скарг на ЗОЗ Черкаської області.

Начальник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець зазначив: «Моніторинг − це про підтримку, допомогу й об’єктивність. Це важливий інструмент для розуміння того, на якому етапі розвитку знаходиться та чи інша громада в плані надання медичних послуг».

Наразі НСЗУ уклала договори про надання медичної  допомоги пацієнтам  із гострим інфарктом міокарда з чотирма закладами охорони здоров’я області (за перший квартал проліковано 384 особи). Ще вісім закладів регіону надають медичну допомогу пацієнтам з гострим мозковим інсультом (Упродовж січня – квітня цього року в них  проліковано 1 763 особи).

Також на Черкащині розроблено та затверджено клінічний маршрут пацієнтки для надання медичної допомоги при пологах, патології вагітності та невідкладної акушерсько-гінекологічної допомоги. Наразі в області 9 закладів, до яких транспортуватимуть пацієнток після 22 тижня вагітності. Ще два законтрактовані із НСЗУ заклади надають допомогу при неонатальних випадках.

Звернутися із пропозиціями та скаргами до Національної служби здоров’я України можна, зокрема, за номером контакт-центру 16-77, надіславши лист на електронну адресу info@nszu.gov.ua або через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі «Громадянам».

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x