Самостійне проведення ремонту потребує досвіду та специфічних знань. Тому краще найняти майстрів або хоча б попередньо отримати експертну консультацію. Кожен вид робіт має безліч нюансів, які можна осягнути лише на практиці. При цьому виправлення помилок може дорого коштувати.
Основні помилки під час розроблення дизайну
Ще на етапі планування потрібно продумати розміщення основних елементів дизайну, щоб обстановка мала гармонійний вигляд. Для складання меблів і виконання монтажних робіт знадобиться шуруповерт та різні види біт, які варто придбати завчасно. Головними помилками в дизайні вважають:
1. Підвіконня з недорогого пластику, який швидко втратить початковий колір і потріскається.
2. Невідповідна загальному стилю довжина штор, коротша за підвіконня або до самої підлоги.
3. Розміщені на виду дроти та подовжувачі, які створюють відчуття безладу.
4. Дешева фурнітура дверей і меблів, які псують враження від будь-якого інтер’єру.
5. Використання штучних рослин, які мають неестетичний вигляд та збирають пил.
В інтер’єрі краще дотримуватися мінімалізму, приховавши всі сторонні елементи. Декором можуть слугувати якісні будівельні матеріали та приваблива фактура.
Яких помилок найчастіше припускаються під час ремонту
Спроби заощадити на ремонті найчастіше призводять до додаткових витрат, адже деякі роботи можна виконувати лише одним методом. Потрібно остерігатися таких помилок:
1. Відсутність проєкту. Проєкт необхідний для підрахунку кількості матеріалів та планування порядку робіт. Без нього можна забути про важливі етапи або перетнути межі бюджету.
2. Вибір оздоблювальних матеріалів виключно на основі естетичних міркувань. Привабливий екстер’єр теж важливий, але потрібно передусім враховувати міцність і практичність.
3. Відмова від заміни проводки. Якщо її вже замінювали в останні 10 років, проблем бути не має. Інакше краще перевірити та оновити систему.
4. Економія на кількості розеток та точок розведення. Бажано продумати розетку під кожен електроприлад, щоб користування було зручним.
5. Відсутність гідроізоляції та вентиляції. Вони захищають від протікання та появи плісняви.
6. Різний рівень підлоги. Це відразу псує враження від дизайну та створює незручності.
7. Недостатнє просихання стяжки. Потрібно дочекатися повного висихання перед укладанням підлогового покриття.
8. Неправильний підбір матеріалів. Для ванної та кухні потрібно вибирати вологостійкі покриття, як-от плитка.
9. Неправильний монтаж вікон. Цю роботу мають виконувати лише професіонали, у процесі занадто багато нюансів.
10. Низька температура під час поклейки шпалер. Щоб вони не відклеїлись, потрібно не менш як 18 °C у приміщенні.
11. Неправильне розташування меблів на кухні. Висоту навісних шаф, поєднання елементів і розташування мийки повинен вибирати дизайнер, який знається на прихованих небезпеках.
Потрібно потурбуватися про якість сантехніки та водопровідних труб, а також забезпечити доступ до них на випадок ремонту.
*партнерський матеріал