Близько трьох мільйонів гривень використано з міського бюджету на «Доступні ліки»

Дата: 26-10-2017, 16:09

Близько трьох мільйонів гривень використано з міського бюджету на «Доступні ліки»
Як повідомили у департаменті охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради, нині вже виписано близько 60, 4 тисяч рецептів для майже 30 тисяч осіб, які звернулися за медичною допомогою. На ці потреби з міського бюджету з початку року використано близько трьох мільйонів гривень.

Медична галузь Черкас реалізує державну програму «Доступні ліки» через поліклініки та лікарні.

Нагадаємо:

У квітні в Україні офіційно запрацювала нова урядова програма «Доступні ліки». За цей час пацієнти зі всієї отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми на понад 126 мільйонів грн. бюджетних коштів.

Саме ці категорії хворих за наявності рецепта від лікаря зможуть безоплатно отримати необхідні їм медикаменти безоплатно або ж придбати їх із незначною доплатою. Утім, йдеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном.

До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.

Реєстр зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Перелік аптек, що беруть участь у програмі можна знайти за посиланням: https://goo.gl/cq7BV1.

Нагадаємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода