Я тебе чую: у Черкасах відбувся вечір-діалог із Мирославою Которович

Я тебе чую: у Черкасах відбувся вечір-діалог із Мирославою Которович

Музичний вечір-діалог «Я тебе чую» з Мирославою Которович, заслуженою артисткою України, авторкою проєкту Diabelli Today та  керівницею ансамблю «АртеХата» відбувся 6 липня в арткафе «Morris Space».

Концерт присвячений спогадам про батька Мирослави − скрипаля, диригента, єдиного музиканта, який грав на скрипці Нікколо Паганіні в Україні − Богодара Которовича.

«Вечір називається «Я тебе чую». Чому така назва? По-перше, цей простір створений для і про любов до митця, про підтримку, прийняття, бажання почути. Це важливо для глядачів, самої Мирослави та для митця. Коли він почутий, у нього з’являються сила творити далі», − зазначила модераторка зустрічі, артдиректор простору Ася Козіна.

 

Гості наживо послухали медитативні твори для фортепіано та скрипки Валентина Сильвестрова − сучасного українського генія, композитора, шістдесятника − у виконанні Мирослави Которович та її незамінного концертмейстера − піаністки Наталії Строчан. Варто зазначити, що Мирослава − єдиний носій ідей Сильвестрова та тих творів, які звучали впродовж вечора. Вона отримала ноти та право грати їх від вимогливого автора та з його благословення.

Також присутні прослухали записи творів, присвячені Которовичу В. Сильвестровим та отримали унікальну можливість − познайомитися з особистістю Б. Которовича через матеріали сімейних архівів його доньки. Неймовірне враження аудиторія отримала від музичної казки про бичка Фердинанда, яка була записана голосом Богодара Которовича.

«Таке враження, ніби завдяки цим проєктам він наче розкриває нове своє життя. Я досліджую, розкриваю різні сторіночки, розповідаю вам − а сама дізнаюся», − зізнається Мирослава. Як зазначає скрипалька, впродовж 14 років на початку липня вона завжди згадує про тата таким чином. Зазначимо, що всі аудіо, записи та матеріали, які присутні мали змогу прослухати − унікальні, вони ніколи не були й не будуть опубліковані.

Вечір мав благодійну мету: збір на фазовий пеленгатор на базі Kraken SDR 5 канального радіоприймача для 110 ОМБр.

«Сьогодні для мене важливі 3 речі. Перша − це те, що ми підтримуємо нашу 110 бригаду. Усі кошти підуть на придбання обладнання. По-друге, це подія, яка дозволяє нам підтримати культуру й мистецтво, сформувати український продукт. По-третє, це про єдність. Сьогодні тут присутні люди з різних міст України, тому коли інші регіони пізнають нашу область − це та єдність, яка допоможе нам перемогти», − розповідає власниця артпростору та кав’ярні «Morris Space» Марина Дяченко.

Наприкінці вечора присутні мали змогу придбати лімітовану версію дисків із ексклюзивними записами творів Богодара Которовича, які лунали впродовж вечора, поспілкуватися з Мирославою Которович та отримати автограф.

 

Ольга Ярмолич

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x