У Черкасах дітям із Маріуполя подарували прем’єрний показ доброї казки

У Черкасах дітям із Маріуполя подарували прем’єрний показ доброї казки

Черкаський обласний академічний театр ляльок підготував нову виставу для юних театралів. Казку під назвою «Рятівник квіткової галявини» поставив режисер, заслужений артист України Олександр Кузьмін, а зіграли заслужена артистка України Марія Ребякова, Олена Новаченко та Антоніна Кашнер. Музику до вистави написав Сергій Кулініч, а декорації придумав художник театру Сергій Мартиненко. Першими глядачами пощастило бути діткам та батькам ВПО, які переїхали до Черкас із Маріуполя і які є членами великої родини Громадського центру «ЯМаріуполь» Черкаси.

Вистава вийшла динамічною, веселою та дуже музичною. За сценарієм, головні герої − Песик та Баранець щодня зустрічаються на своїй улюбленій квітковій галявині, грають у звичні для них ігри та насолоджуються життям. Проте одного дня зʼявляється хтось третій, і все перевертається з ніг на голову. І ось тут розгортаються події повчального змісту, які дають відповіді на низку життєвих питань. Чи можна потоваришувати з тим, хто спочатку викликає відразу? Як зрозуміти − де добро, а де зло та що є врешті гарним вчинком, а що − поганим. Вистава ненав’язливо вчить малечу, як йти на поступки та вміти визнати свої помилки, як комунікувати та робити навколишній світ квітучим.

− Я попросила наш творчий колектив зробити щось таке необтяжливе. Таке, щоб легко сприймалося дітьми. Особливо тими, хто пізнав на собі, що таке жах війни. Тож, Олександру Кузьміну як режисеру вдалося придумати чудову історію про Песика та Баранця, які врешті всіх перепитій стають друзями із Котиком, − розповіла директорка Черкаського театру ляльок Любов Величко. − Наш художник, Сергій Мартиненко, добре знається на дитячих вподобаннях, тож у свою чергу створив гарні ескізи до вистави й придумав чудові ескізи костюмів та декорацій, які втілила в життя наша «бутафорка». Декорації такі вишукані вийшли − справжня зелена галявина. У виставі багато музики. Актори співають наживо. Режисер разом із завідувачем музичною частиною Сергієм Куліничем дуже гарно попрацювали над музичним оформленням вистави. Тобто ми прагнули зробити її легкою, веселою і життєрадісною. Від душі для наших дітей. Спочатку запросили на прогон своїх дітей і коли їм усе дуже сподобалось, переконались − ми попали, як то кажуть «у точку».

Слід зазначити, що прем’єрний показ пройшов вдало. Глядачі буквально занурились у казку. Разом із акторами переживали, співали, аплодували й коментували по ходу все те, що відбувалось на сцені.

− Ми дуже щасливі від того, що нашому Громадському центру «ЯМаріуполь» вдалося вибудувати дуже дружні стосунки з колективом лялькового театру і, зокрема, із її керівницею Любов’ю Григорівною Величко, − зазначила фахівець культурних проєктів «Ямаріуполь» Ольга Лактіонова. − Наші діти мають чудову можливість раз на місяць відвідувати благодійні вистави театру. Приємно, що нас запрошують і на прем’єри. Прикметно, що попри те, що ляльковий театр показує дитячі вистави, їх із задоволенням дивляться і батьки.

Маленькі театрали Артур та Аліса Чеботарьови разом із мамою Ларисою залишились задоволеними від перегляду «Рятівника квіткової галявини».

− Нам усе дуже сподобалось. Час вистави сплив непомітно. Дітки буквально жили в виставі разом із її героями. Це було таке повчальне спілкування з казкою, яка в легкій формі розтлумачує малечі, що таке справжня дружба й справжні добрі людські вчинки, − коментує пані Лариса.

Для маленького Захара Золотухіна прем’єра Черкаського лялькового театру стала першою в житті виставою. Він уважно слідкував за подіями, що розгортались на казковій галявині, співчував героям та голосно радив, як їм учинити.

Слід додати, що колектив Черкаського академічного театру ляльок жодного дня не проводить без вистави − виїздити на благодійні заходи стали для них доброю традицією.

 

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x