«Там, де були разом»: виставка сімейних акварелей відкрилась у художньому музеї

«Там, де були разом»: виставка сімейних акварелей відкрилась у художньому музеї

Зворушлива виставка акварельних робіт подружжя відомих черкаських архітекторів Надії та Петра Горпинко представлена в одній із затишних залів Черкаського художнього музею. В експозиції роботи обох творчих особистостей, доповнені теплими малюнками найменших членів творчої родини. Назва виставки – «Там, де були разом», говорить сама за себе. Адже вона є присвятою пам’яті берегині родини Горпинко − Надії Горпинко.

«Там, де були разом» − це про захопливі подорожі, про сімейні цінності, велику шану, любов один до одного та спільної творчості Петра та Надії Горпинко в архітектурі, образотворчому мистецтві та житті. Їхнім спільним захопленням стала акварельна техніка − найскладніша і найтендітніша, як і їхні почуття.

− Це той вимір та простір, де нас уже немає. Але це спогади, які залишились назавжди. Це образи рідних, близьких речей та наших спільних щасливих миттєвостей, − поділився з присутніми Петро Горпинко.

На думку директорки Черкаського художнього музею Ольги Гладун, акварелі часом схожі на фотографії, які закарбовують щасливі миті життя.

Вони, немов машина часу переносять у минуле та змушують переживати світлі емоції.

− Звісно час не зупинити, але от завдяки художнім засобам можна відтворити прожите та пережите. Відчути, яка це була тепла та щаслива сім’я. Відчути насолоду від кохання, яке реально існує, − зазначила вона.

Надія та Петро Горпинко разом навчались у Полтавському інженерно-будівельному інституті. Їх поєднала архітектура та любов до творчості.

Друзі та колеги родини, які прийшли на виставку, свідчили про захопливі архітектурні ідеї, які продукувала ця творча сім’я.

Так, Петро Горпинко є автором багатьох реалізованих проєктів, причетним до збережених та реконструйованих об’єктів та пам’яток архітектури. Він дотичний до реконструкції житлового будинку під аптеку по бульвару Шевченка, бульварного кафе, добудови до будівлі прокуратури, реконструкції будинку з добудовою мансардного поверху по вулиці Байди Вишневецького. Є автором численної кількості чудових будинків-котеджів. За свій проєкт будівлі ресторану «Бріг» Петро Горпинко був відзначений грамотою Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України.

А поза професійним життям Петро Горпинко разом із коханою дружиною Надією творив чудові акварелі, які зараз можна побачити в художньому музеї.

 

Тетяна Євген’єва

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x